Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért vagyok nyugtalan, es...

Miért vagyok nyugtalan, es lábam ideges, nyugtalan, ha nem járok több kilométert egy nap?

Figyelt kérdés

Pedig túlsúlyom is van es legtöbbször kövér voltam az életben, de mégis járhatnékom van, gyors ütemben. Rokonokkal ha sétaltam mindig kérik lassíts, de megbasz az ideg, nekem gyorsan kell járnom.

Miért lehet ez?

47/nő


ápr. 27. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet neked ez épült be a napjaidba sportként és nélküle nem teljes a napod.
ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
59%
Sétálj nyugodtan. Jó dolog az
ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz h megadtad az engedélyt 2 es. Enelkül nem tudtam volna folytatni
ápr. 27. 16:32
 4/6 anonim válasza:
73%

Jaj hát nem engedélyt adtam, nem úgy értettem.

2 vagyok

ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cubina válasza:

Szerintem alapból is ideges vagy. Hogy miért, azt csak te tudhatod.

Ezekkel a gyors gyaloglásokkal próbál a szervezeted megszabadulni a felhalmozott idegtől. Főleg akkor, ha más mozgást azon kívül nem végzel.

Az idegességed oka lehet sok minden lehet (életkörülmények, betegségek, hormonális változások/klimax megléte/közeledte, stb.)

Ha csak attól nyugszol le, hogy km-eket gyalogolsz gyors ütemben, azzal senkinek se ártasz és a szervezetednek is nagyon jót teszel vele. Ha valakinek nehezére esik lépést tartani veled, mehetnek melletted biciklivel, rollerrel, gördeszkával, stb.

Esetleg megpróbálhatsz gyors ütemben kocogni vagy futni is, ha már ennyire igényled a mozgást. Plusz előnye, hogy még le is fogysz mellé (már ha le akarsz esetleg), és a szíved is meghálálja.

máj. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz, kösz a választ!
máj. 16. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!