Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik a legjobb tanácsok egy...

Mik a legjobb tanácsok egy fiatalnak a fizikai egészsége szempontjából?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre például, hogy a vállát folyamatosan nyújtsa. Oldalemelésnél ne nagy súllyal csinálja. Felhúzásnál a hátára nagyon figyeljen stb.


Sérülés megelőzésére?

Mobilitásra mik a legjobb tanácsotok?



2023. dec. 19. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szabályosan végezzen minden gyakorlatot. Ne akarjon "menőzni" hogy minél nagyobb súllyal csinálja. Ha nem megy teljesen szabályosan, akkor túl nagy a súly.

Több mint 10 éve járok, nekem semmi bajom, sőt, azóta nem fáj a derekam. Viszont alig jár már valaki, akikkel kezdtem. Mindenkinek fáj a dereka, háta, válla. Eléggé tönkrementek, mert legtöbbjük az a tipikus, aki minél nagyobb súlyokat rángatott. És persze szinte mind saját magától, profi segítség nélkül. Nekem szerencsére nagyon jó edzőm volt, aki mindenre odafigyelt.

2023. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sose nyomjál full kretént! Végezd optimális technikával a gyakorlatokat. Figyelj a fokozatosságra és a bemelegítésre. Kerüld az egoliftinget. Fektess hangsúlyt a mobilitásodra, a regenerációdra, az alvásodra.
2023. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy menj el 4-5 alkalommal edzőhöz aki minden gyakorlatnak megmutatja a pontos kivitelezését. Hosszútávon hálás leszel
2023. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyakorlatok tudatos végrehajtása

És a változatos táplalkozás. Sokan beragadtak a csirkemell, rizzsel pedig rengeteg sovány hús van pl karaj szűz pulyka csirkecomb stb és rengeteg más gabonaköret. A másik nagy hoba hogy nem esznek zöldséget. Főleg a "gyurósok". Egysíkú étkezés. Ami hosszutavon vitaminhianyhoz vezet

2023. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
A bolti műkaják felcserélése természetes táplálékokra.
2023. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne agyald túl az evés kérdést, legyen meg a makró, finomított ételeket ritkán, legyen rendszeres és változatos, edd azokat, amiket kívánsz, hús leves vagy paradicsomleves, a te döntésed, aztán hogy oldalat vagy karaj megint a te döntésed. Gyümi zölcség kötelező. Ezeket tudom, hogy jó tanácsok, van több is de az már túlbonyolítaná. Esetleg annyi, hogy igyál vizet eleget, ha sportolsz, legyen jó ionháztartás, néha jó fűszerezni, majoranna, oregánó, paprika, chili ezek jók.
2023. dec. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú bocsi, azt hittem a kaja a kérdés, mindenesetre érdekeset írtam.

Kérdésre...személyiedző a legjobb tanács, illetve, dinamikus bemelegítés, dinamikus nyújtás kicsi, aztán amiből könnyen megcsinálsz 8 ismétlést, és marad2 tartalék, az jó súly, ez két hétig, utána növeld az ismétlésszámot, 12 ismétlés után növelj súlyt. Mindíg hagyj időt a pihenésre. :)

2023. dec. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ha komolyan cdinálod masszázsra is járjál, és edzésen kívül is nyujtsál plusz aktív pihenés jótvtesz a testnek, úszás, foci, séta ilyesmik, pin-pong.
2023. dec. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!