Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fussak, hogy minél...

Hogy fussak, hogy minél tovább bírjam? Lent

Figyelt kérdés
Mindössze 3 km-ről van szó, amit suliba futunk le. Tudom, hogy ez nem számít soknak, de én már a 2 km-től is ki szoktam készülni! Mit ajánlotok, hogyan fussak, hogy bírjam? (ídőre megy)
2010. okt. 21. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
edzeni kéne.
2010. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon-nagyon jó osztályfőnököm, aki mindig azt mondta, hogy gyalogolni, futni hosszú távon egyenletesen kell, mert akkor nem fáradsz el, simán végigfutod a távot.Tehát kezdj el futni egy kényelmes tempóban, ha az elején le is előznek a többiek, a végén te érsz be előbb, mert ők hamarabb kifáradnak. Nekem ez bevált, megfogadtam az of. tanácsát.
2010. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Edzetlen emberek között ez nem biztos hogy így van, mert ők akármilyen lassan futnak, úgyis elfáradnak, és lehet hogy jobb időt mennek, ha megpróbálják végig tartani a többiekkel a tempót. Ezt általános iskolás mezei futóverseny tapasztalataim alapján mondom, ahol eléggé edzetlenül sikerült néha meglepően jó helyen végezni.


Aki már edzett, ott más a helyzet, mert az embernek létrejön egy utazó tempója, amin 20-30 km-t lefutni sem nagy nehézség. Ezért van az, hogy az atléták 3 km-es és 10 km-es sebessége között nincs ma már eget verő különbség, és a különbség nagy részét az is adja, hogy a hajrá nem hosszabb 10 ezren, mint 3 ezren(ha a 3 ezret felszorzod, az olyan mint ha több mint 3 hajrá lenne, pedig 10 ezren is csak egy van). Tehát ott valóban kicsit utazó tempó fölött kell futni 2600 m-t, majd utolsó 400-at megnyomni.

2010. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!