Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szójaprotein tartalmaz...

A szójaprotein tartalmaz fitoösztrogéneket?

Figyelt kérdés
Hormonális eredetű hajhullásra az orvos fitoösztrogének szedését javasolta, viszont a kapszulák ára 10ezer ft körül kezdődik. Helyettesíthetem fehérjeporral (szója)??
2010. okt. 21. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj másik orvoshoz!

A hajhullást a tesztoszteron nagyarányú dihidrotesztoszteronná alakulása okozza (DHT).

Az átalakulást okozó reduktáz enzimet pedig gyógyszeresen lehet blokkolni, például Finateride hatóanyagú gyógyszerrel.

Szóját el lehet felejteni ilyen szempontból.

2010. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez akkor is így van, ha lány vagyok??
2010. okt. 21. 13:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam: Finasteride a hatóanyag neve.


[link]

2010. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fogalmaztam érthetőén, bocsi:D Szóval azért hullott ki a hajam fele, mert fogamzásgátlót szedtem, és az abbahagyás után elméletileg lassan visszanő, csak rá szeretnék segíteni.
2010. okt. 21. 13:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad! :-)

Akkor nem jó Neked a Finasteride.

Viszont akkor a DHT -szinted sem lehet magas.

A "hormonális eredetű" hajhullás férfiaknál jellemző, 2 oldalt a halántéktól kezdődően, majd elöl a homloktól hátrafelé. (biztos láttál már ilyet)

A Te esetedben nem erről lesz szó...

esetleg pajzsmirigy ?

2010. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ok. Értem.

Szójának nincs erre hatása, de fogyaszthatod, egészséges.

(bár úgy hallottam, túl nagy adagban nem ajánlott)

2010. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek vérvételre, ott talán többet megtudok. Szóval, a szójaproteint felejtsem el, mint fitoösztrogén forrás? Nagyon drágák a kapszulák:S
2010. okt. 21. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyenre kár pénzt kiadni. Ha valóban rosszak a hormonszintek, az majd úgyis kiderül a vizsgálaton és írnak fel gyógyszert. (ha szükséges)
2010. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a választ!!:)
2010. okt. 21. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Na és ez még egy laza mellékhatás a fogamzásgátlónál. Furcsa hogy a koxot annyira elítélik, mert "nem szabad a hormonokkal játszani", de a fogamzásgátló és a 72 órás tabi az rendben van, csak abba nem gondolnak bele, hogy koxnál van pihenő idő, ők viszont folyamatosan tolják magukba a szart. bocs az offért
2010. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!