Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussanak a kezdők?...

Hogyan fussanak a kezdők? Edzéstervek szerint futsz 1-2 percet, majd séta és ezt ismételgeted. Télen meg nem tanácsos megszakítani sétával, mert megfázunk. Akkor mi legyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Fuss nagyon lassan.De ha bele is sétálsz a lényeg az hogy ne állj meg.A tél szinte csak egy szinten tartás.Nem kell rohanni, hiszen nem sietünk sehova.Olyan tempót válassz amit bírsz, nem kell megállnod.
2010. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sosem csináltam ekkora faksznit belőle, mármint hogy számolgassam az időt. Kocogtam, aztán ha elfáradtam, gyalogoltam, majd ahogy megedződtem, szép lassan lerövidültek és elmaradtak a gyaloglásos fázisok.
2010. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ja.Én se voltam híve ennek az 1 perc séta 1 perc futás dolognak.Mindig annyit futok amennyi jól esik.Ha nagyon nem bírom gyalogolok pár lépést aztán újra futok.
2010. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sztem először állóképességet fejlessz..


Ne is fuss szabadban, hanem csak szobában, helyben egyhuzamban 10 percig, aztán 20 percig, aztán egy órán át, előtte meg gugolj, erősítsd a lábizmaidat, melegítsd be a térded, a vádlid stb

2010. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
O.o Hát az utolsó válaszoló kissé érdekes tanácsot adott. de mivan ha én futni szeretnék és azér akarom elkezdeni nem pedig azért mert erősödni/fogyni akarok?
2010. okt. 21. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sosem értettem ezt az 1 perc séta - 1 perc futás dolgot. Vagy hány éves vagy? Mert ha 50-en túl, és iskolás korod óta sosem futottál, akkor értem, de egy egészséges 20-as, 30-as, 40-es embernek miért nem jó elkezdeni folyamatos, de lassú futással, aztán növelni a távot?
2010. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
19 vagyok. csak gondoltam eleinte könnyebb és okosabb dolog edzéstervet követni... de végülis mindegy
2010. okt. 21. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj edzéstervet követni.Ha nincs semmi tétje a dolognak csak futni akarsz akkor fuss.Lassan, nyugodtan amennyit bírsz.Aztán ha kifáradtál sétálj egy kicsit.A lényeg hogy ne állj meg mert akkor lemerevednek az izmaid.A helyben futást meg felejtsd el!!!
2010. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!