Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell normálisan venni a...

Hogy kell normálisan venni a levegőt? NON SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Amikor futok, akkor nagyon szúr a bal oldalam, és sokan azt mondják nem veszem jól a levegőt. De ők sem tudják hogyan kell. Holnap megyek versenyre, és nem tudom, hogyan lehetne rövid idő alatt hosszú távon jól futni. Kérdlek tanácsokat adjatok!!

SÜRGŐSENN


2010. okt. 14. 17:05
 1/9 anonim válasza:
ne kapkodd alevegőt, akkor se, ha már fáradsz...szép egyenletesen szívd be az orrodon és fújd ki a szádon...nekem is voltak problémáim vele korábban
2010. okt. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott beválni,ha 2-2-es ütemre osztom be.Két részletben veszek egy levegőt 2 lépés alatt és ki is két részletben fújom 2 lépés alatt.Tehát:be-be-ki-ki(lépésekhez igazítva).Egyébként ki kell tapasztalnod,hogy neked hogy a legjobb,mert mindenkinek más a tüdő,- és szívkapacitása.Ha csak néhányszor kiesel az ütemből már elkezdhet szúrni az oldalad.A lényeg a rendszer és összehangolás a lépésekkel.
2010. okt. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

17:11 vagyok


A szádon vedd a levegőt és ott is fújd ki.Az orron keresztül baromság.A szádon gyorsabban jutsz levegőhöz a tüdőd ill. izmaid pedig oxigénhez.

2010. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KÖszi :D

De ha úgy veszek h 2 lépés be 2 lépés ki, akor jobban elkezd verni a szívem, mert akkor nem kapok elég oxigént. Ez ellen van valami, vagy eddzem az állóképességem inkább??

2010. okt. 14. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell erősen széttagolni a levegővételt én sem konkrétan széttagolom,csak 2 lépés alatt töltöm meg a tüdőm.Az a lényeg,hogy a szádon vedd végig ugyanabban az ütemben ami neked jó.Lehet 2-3-4 lépés alatt is venni egy levegőt,viszont ugyanennyi lépés alatt is engedd ki.
2010. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy neked más ütem a megfelelő.. Tapasztald ki.
2010. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, esetleg valaki valami tanácsot tud adni hogy , hogyan érjek el jó helyezést 800m-es futásban?? :O

Amúgy, az a jobb ha nagy léptekkel megyek végig, vagy inkább ha végig sok kicsivel?

2010. okt. 14. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
orrodon szívd be lassan, hosszan és a szádon fújd ki szintén lassan.. valaki írta, hogy orron keresztül hülyeség beszívni, te tudod, majd ha torokgyulladással nyelni sem tudsz, akkor átértékeled. Nem véletlen van az orrüregben annyi hajszálér, valamennyire felmelegíti a beszívott levegőt.
2010. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig számon keresztül veszem a levegőt és még sosem volt torokgyulladásom.... De te szívd nyugodtan az orrodon.Biztos nagyon tapasztalt futó vagy.
2010. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!