Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a legjobb diéta/fogyási...

Mi a legjobb diéta/fogyási módszer?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, 165 cm és 62 kg. Tudom, hogy ez még nem olyan nagy súly, de van egy krónikus autommin betegségem, ami miatt tavaly több mint 5-ször kaptam szteroidkúrát, idén eddig 2-szer, és minden alkalommal híztam egy pár kilót, mert iszonyatosan megnövelte az étvágyamat. Így lettem 53 kilóból 62 egy év alatt... Most szeretném visszanyerni a régi súlyomat. Hetente 1-szer járok másfél órára astanga jógára, emellett heti 2-3-szor járok futni, 3-7 km-t, attól függ, hogy éppen hogy sikerül. Diétaként a kalóriaszámlálást csinálom. Először 1300 kalóriát ettem, de azt kevésnek éreztem és folyton éhes voltam még, így most 1500 kalóriát eszem, de néha most is rám jönnek a falási rohamok... Cukrot szinte egyáltalán nem eszem, szénhidrátot is próbálom csökkenteni. Sok csirkemell, hal, zöldségek, gyümölcsök, saláta, stb. És semmit nem fogyok. Halál komolyan. És nem értem, hogy miért. Valamit rosszul csinálhatok?

2023. ápr. 20. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
2023. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Én nem szeretem, ha simán csak "kalóriadeficitről" beszélnek, mert abba bele lehet gyömöszölni az átlag magyar egyoldalú, finomított szénhidrátokban és napi 2-3-szori, sokszor zsíros húsban gazdag, zöldséget, halat nyomokban tartalmazó étrendet.



Reggelre igyekszem zabkását enni, vízzel, xillittel, fehérjeporral, chia-maggal, fahéjjal vagy kakaóporral.

Ebéd hússal csak heti 2-3-szor, de eszem hüvelyeseket pl, rengeteg zöldség, barna rizs, bulgur, ritkábban kuszkusz.

Kisétkezések: natúr dió, kesudió (én így szeretem is ezeket), tönkölybúzás ropi, puffasztott barna rizs, ritkábban gyümölcs,

Vacsora rozsos-magvas kenyér (keverve fehér liszttel, sajnos a rozskenyeret nem szeretem), halas pástétom, jégsaláta, retek, saját snidling.


Sajnos vannak kilengéseim, ezért nem érem el a céljaimat, de megközelítem.



Főleg a betegséged miatt érdemes konzultálnod dietetikussal, méghozzá modern szemléletűvel, aki túllát a fehér kenyér, felvágott, krumpli, rántott hús egyvelegen.


Fogyni is fogsz, erősödni is.


Amúgy az 53 kiló nem kevés?


Nekem 162 centihez egy 54-55 kell azért kinézetre és a BMI-nek az is még az alja felé van.

2023. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!