Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szeretnék, írjatok...

Futni szeretnék, írjatok lécci nekem futás terveket kezdőknek!?

Figyelt kérdés

Fontos nagyon!

Ja és amúgy nem vagyok kövér vagy ilyesmi csak egyszerüen sportolni akarok. Amúgy 13 éves v agyok ha ez számít valamit. Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2010. okt. 7. 19:10
 1/3 anonim válasza:
ezt te tudod hogy mennyit bírsz.mindig szép fokozatosan növeld
2010. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon kell ide terv, én is spontán fejlődtem. Kezdtem azzal, hogy lefutottam egy olyan távot, amiről úgy gondoltam, hogy menni fog. (Ez nálam egy margitszigetnyi hosszúság volt középen, olyan 2,5 km.) Aztán ezt többször megismételtem, egyre gyorsabban. Aztán éreztem, hogy menne ennél több is. Növeltem a távot kb. 4 km-re. Aztán a sebességet is. Aztán így meglett egy egész kör, majd kettő. Ekkor kiléptem a Margitszigetről, és terepen kezdetem futni egyre hosszabbat, és egyre magasabbra. Most már egy hegyi maraton is megy.


A 2,5 km-ről pár hét elteltével léptem előre. Aztán még pár hét, és jött a teljes kör. Utána már lassúbb volt a fejlődés, hónapok is elteltek. A lényeg az, hogy legyen meg stabilan egy táv jó sebességgel (ez nálam olyan 12 km/óra), és úgyis érezni fogod, mikor és mennyit léphetsz előre. Fontos a rendszeresség, mert ez egyrészt létszükséglet is, meg máshogy nem tudsz fejlődni. Először elég, ha heti 2-3-szor futsz, de ennyit muszáj, aztán ha megszereted, meg jól megy, akkor többet is. Én heti négyszer futok hosszabb távokat, mert csak ezt szeretem.


Szerintem az ilyen tervek helyett többet ér, ha magadra figyelsz. És nagyon fontos a jó, neked való cipő, azzal ne spórolj! A többi ruha nem olyan életbevágó, bár én sokkal jobban szeretem a futóruhákat.


Remélem ez segít a magasra ívelő futókarriered elindításában. Ha érdekel még valami, írhatsz ide is, meg privátba is, később is.

2010. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mind a kettőtöknek, főleg az utolsónak!:D
2010. okt. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!