Miért jó konditerembe járni?
Nem lehetsz a természetben, mindenki össze van zsúfolva, ezért valószínűleg elég büdös.
Egy kis helyen kell osztozkodni, ami nem is olcsó.
Nincsen benne semmi dinamika.
Könnyű lesérülni helyesen végzett gyakorlatok után is.
Miért nem mennek ki az emberek a természetbe, ott edzeni? Az oxigéndúsabb vértől még hatékonyabb is lenne az edzés.
Szeretem, mert intenzív mozgásforma.
Szeretem, mert jól nézek ki tőle.
Túlzsúfolt termekbe nem járok, kisvárosokban nincs heringparty.
Természetbe a kutyáimmal szoktam járni, meg mikor lovagolok, szerinted aki kondizik, az nem jár ki?
Akkor miért nem tudják a konditeremben edzők megcsinálni a nehezebb saját testsúlyos gyakorlatokat?
Vagy mégsem többszáz kilós súlyokkal edzenek, vagy teljesen más erőkarral dolgoznak.
Én szeretek konditerembe járni, és futni is, ám a futást kizárólag a szabadban csinálom. Soha nem értettem azokat, akik gyönyörű májusi estéken, amikor minden a szabadban létre csábít, benn gyalogolnak/futnak egy steril futógépen ahelyett, hogy kimenjenek a szabadba futni. Télen még csak-csak megértem ezeket az embereket, ha fázósak, bár véleményem szerint ez inkább puhányság, ugyanis jól felöltözve mínusz 10 fokig (ami ritkán van hazánkban) kényelmesen és fázás nélkül lehet kinn futni. Az évszakok szépségét leginkább a szabadban futva/sétálva lehet megélni, miért fosztanám meg ettől magamat, attól, hogy terembe is járok?
Ami a szabad testsúlyos edzést illeti: én a konditeremben nem használok gépeket, hanem csak szabad súlyokat és a saját testsúlyomat. Heti 3-4 konditermi edzés mellett 1-2 alkalommal szabadtéri kondiparkban is edzem, ahol bár a nehezebb/akrobatikusabb sajátsúlyos gyakorlatok nem mennek, de húzódzkodásban, tolódzkodásban elég jó vagyok, és most edzem épp a muscle-up-ra. Szeretem látni, amikor mások is hasonló mentalitással edzenek.
A kondigépek egyszerűen nem fontosak számomra, nem adnak semmi pluszt nekem, bár megértem, ha valakinek az kell a fejlődéshez, de úgy vagyok vele, a szabad súlyos és saját testsúlyos gyakorlatok ötvözése a legjobb, akár az izomtömeget, akár az nyers/funkcionális erőt célozzuk. A kedvenc gyakorlataim is ezt mutatják: húzódzkodás, katonai nyomás, guggolás, tolódzkodás, bicepsz állva francia rúddal.
Hasznosabb és magasabb rendű gyakorlat egy húzódzkodás, mint egy csigás lehúzás. Nem hiába a tengerészgyalogos erőnléti teszten is a húzódzkodást mérik. Akkor lehet értelme a csigás gépeknek, ha egyes saját testsúlyos gyakorlatokhoz még nem vagy elég erős, pl. akkor lehúzhatsz húzódzkodás helyett, vagy használhatod az ellensúllyal könnyített húzódzkodógépet. De itt is annak a híve vagyok inkább, hogy lassú negatív szakasszal, sok rápihenéssel gyakoroljuk inkább a húzódzkodást, ne gépekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!