Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egész gyerekkoromban rosszul...

Egész gyerekkoromban rosszul tanították a testnevelő tanárok a futást?

Figyelt kérdés
Most néztem két amerikai fizikoterapeuta filmjét, ami arról szól, mennyire egészségtelen, ha az embernek járás közben a sarka érinti először a talajt. Merthogy ez nagy sokk a láb számára, míg ha a talpa eleje eleje, az lengéscsillapítóként hat. Miközben a tesitanárok mindig ezt hajtogatták: Gördüljön a láb! Előbb a sarok, majd végül a lábujj érintse a talajt.

2023. jan. 16. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az nem olyan jó, ha először sarokra érkezel.
2023. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell túltolni a témát, a futás természetes mozgássor, nézd meg, a gyerekek hogy futnak maguktól.
2023. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nagyon sok baj tud kialakupni abból, ha a sarkadra érkezel. Testvérem futó, rendszeresen részt vesz futóversenyeken, amiken eléggé jól teljesít (pl. 20 perc alatti 5km,stb...) Neki is volt egy ilyen baja, rendszeresen járni kellett vele gyógytornászhoz és gyakorlatilag teljesen át kellett formálnia mozgását. Nem is gondoltuk, hogy rossz a technikája, csak akkor derült ki, amikor el kezdett fájni neki.
2023. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én magamtól soha nem sarokra érkeztem volna, de igyekeztem megfelelni, hogy "jól" fussak, erre tessék! Ma is hallom a fülemben, annyiszor mondták tesitanárok, hogy gördüljön a talp!
2023. jan. 16. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, logikusan szerintem is a gördülő talp a természetes.


Amúgy meg a legtöbb olyan edző, futáshoz értő, akinek én adok a szavára, köztük a saját edzőm is annyit hangsúlyoz, hogy NE akard erőszakosan megváltoztatni a futómozgásodat.


Kell a váltogatott tempójú futás, a keresztedzés, az erősítés, a gyógytorna, a testtartás javítása és ezek megteszik a hatásukat.


Ha erőltetetten akarsz máshogy futni, csak lesérülsz. Vagy szimplán nem fog sikerülni.



Egyébként lassú és gyenge futó vagyok, mégis hónapok óta talpközépre érkezem. Automatikusan.

Ennek ellenére utolért a nem vészes, de elhúzódó Achilles-ín probléma. Már járok gyógytornára, ahol a hátam mellett az Achillesen van fókusz, hengerezek, pihenőnapokon is, nyújtok, Flexagilezek de mégis azt érzem, az elkövetkező hónapokban derül ki a futásom sorsa....

Ja és olyankor alakult ki, amikor éppen részleges kihagyás után nagyon keveset futtatott az előző edzőm. És menő futóboltos eladó segítségével vett cipőben.



Inkább az a fontos, hogy ne túl gyorsan fuss, ne teljes erőből, hanem beszélgetős intenzitáson. Akár bemért pulzuszónák alapján.

Illetve keresztedzés, keresztedzés..

Más izom is erősödjön, más terhelés is érje a lábat.

Attól van a sérülés sokunknál (néhány statisztika szerint a többségbe tartozom, haha), hogy elkezdünk futni gyenge izmokkal, gyenge szalagokkal, esetleg a gyenge izmok miatt felemásan terhelődik valamink, nem jól lépünk... Persze előző edzőm nem szerette a keresztedzéseket, nem erőltette kellően a hengerezést. Mostanival megbeszéltük, hogy az órán rögzítem, mert elbliccelném különben.


Ja és a bemelegítés. Henger is jó erre, illetve az ismert gyakorlatok.



Ezek a fontosak, nem a sarokra vagy talpra érkezés.



Amúgy én például belső talpra érkezem. Pont a (még?) egészséges Achilleses lábamon. Na ez se jó......

2023. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!