Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A te tesitanárod hiteles volt...

A te tesitanárod hiteles volt a számodra?

Figyelt kérdés
Mostanában sokaszor eszembe jutnak a középiskolai tesióráim, és az ott átélt rossz élmények. Az állandó megalázás, a folyamatos kudarcélmény. Semmit nem tanítottak, viszont állandóan követeltek... Felnőttként aztán évekig kerültem is mindenfajta sportot. Kíváncsi lettem, hogy vajon mennyire általános ez? Neked milyen tesitanárod volt? Volt sikerélményed az órákon? Vagy állandó szorongás volt az egész? Volt esetleg olyan kellemetlen élményed ezzel kapcsolatban, ami miatt aztán eszedbe sem jutott sokáig mozogni?

2022. febr. 14. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze.170 cm volt,55 éves férfi,mellé 130 kg.olyan csüngő hasa volt hogy mikor reggel tekerte a kis camping biciklit a hasa az ülés alá lógott.Ez próbálta nekünk elmagyarázni miért fontos futni.
2022. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én versenyszerűen sportoltam, a tesi órai követelmények teljesítése mégsem ment túl jól, többször is 1-essel vagy 2-essel indítottam az évet. Erre a nagydarab tesi tanár magyarázta nekem, hogy sportolni kéne ahelyett, hogy állandóan a könyv fölött ülök (mert tudta, hogy amúgy tesin kívül mindenből szín 5-ös voltam). Úgy, hogy egyébként minden nap edzésem volt, csak éppen távolt ugrani meg szekrényt ugrani és kézen állni nem tudtam.
2022. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben nekem sportoló tanárom volt, elég normális. Általában csak fociztunk, aki akart pedig mehetett az iskola konditermébe. Akit komolyabban érdekelt volna valami ő szakkörre járt inkább délután. Néha azért voltak felmérések, pl. magasugrás, erőnlét, de nem volt baszogatás, ha valakinek nem ment valahogy megbeszélték hogy azért a 2-es meglegyen.
2022. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

volt vagy 7 vagy 8 tesitanarom (2 altalanosban, kozepsuliban minden evben uj, nem tudom miert, plusz egy egyetemen). abbol a legelso tesitanarom volt hiteles szamomra, meg az utolso egyetemen. olyan volt mint egy kikepzotiszt, de latszott rajta hogy siman o is megcsinalna amit elvar tolunk, meg megtobbet, pedig csak 1 evet tanitott minket, utana ment nyudgijba. az egyetemit emberileg nem birtam, de szinte mindig velunk sportolt, nem csak a palya szelen allt es dirigalt. sitabort szervezett, meg mindenfele taborokat, nyilvanvalo volt hogy a sport es a testedzes fontos resze az eletenek.

a tobbi tanarom vagy nem volt olyan formaban, hogy meg tudta csinalni amit elvart tolunk vagy emberileg nem voltak szerethetoek szamomra.

2022. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Áltaĺanosban kulcscsomóval izomból fejbedobó volt.

Gimiben bemelegítés futás, majd futás, majd levezetés futás, minden egyes rohadt órán. (Tókör, tó túloldalán hálisten volt egy kocsma, ahol egy fél vodka, meg egy cigi mellett megvártam a buszt :) )

De olyan is volt, aki 30 év múlva kölcsönkért egy nagyon kerek összeget 3 napra, azóta nem hallottam felőle. (Jó, néha megoszt drága helyről nyaralási fotókat)

Gyűlöltem mindet (ők is engem), azóta is sportolok (47 vagyok), de nincs sok közük hozzá.

2022. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A női tanáraim mindig jól néztek ki, kedvesek és játékosak voltak, a férfiak pedig sportismerő néha szopatógépek, szóval testem-lelkem megkapta a hiteles törődést.
2022. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Én középsuliba túlsúlyos voltam és úgy futtatott minket a tanár 0 felszereléssel akár -5 fokban is, éveken át gyűlöltem a sportot, főleg a futást emiatt.

Egyetemen szépen lassan elkezdtem magamtól sportolni és megtapasztaltam, hogy milyen az mikor jó sportolni, azóta kb mindent is csinálok, kondi, falmászás, biciklitúra, sőt még futás is.

2022. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó tesitanárom volt általánosban és gimiben is. Gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, így sportolni nem tudtam, viszont tesiórán kitudtam próbálni sok mindent (kosár, atlétika, kézi, torna stb. párszor még korizni is voltunk). 18 évesen elmentem suli mellett dologozni, azóta hobbi szinten sportolók egyesületben. Nekem rengeteget számított, hogy viszonylag jó volt a kondim, mert minden tesiórára bementem és mindent rendesen megcsináltam 😂
2022. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha vett fel hitelt az autóra!
2022. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Túlsúlyos gyerek voltam, a tesitanárok feladata úgy gondolom az lett volna, hogy normális hangnemben a mozgás felé tereljenek a saját érdekemben. Ehelyett sírva is szekrényt kellett ugranom hatodikban a kettesért, miután leestem róla, 14 évesen 180 közeli pulzussal futottam körökön keresztül, mire kiállított, hogy mindjárt rosszul leszek, és ha lassú voltam, hiába futottam le a 2km-t, ugyanúgy egyest kaptam, mint aki el se indult. Ugyanez általános és középiskolában is. Folyamatos megalázása tanárok és az osztálytársak részéről is. Aki matekból nem volt jó, annak segítettünk, én tesiből nem, engem kiröhögtek.... Érettségi után évekig nem sportoltam semmit, futni a mai napig gyűlölök. Covid karantén alatt kezdtem el otthon edzegetni, lefogytam 22 kilót, most csoportos súlyzós edzésekre járok. Ég és föld a régi tesiórai és a most tapasztalt mentalitás. Szomorú, hogy többet árt az oktatás, mint használ, de magamon kívül én ezt nagyon sok embertől hallom.
2022. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!