Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik sokat és keményen sportol...

Akik sokat és keményen sportolnak, honnan tudják, hogy az adott fájdalom jó-e nekik?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani a no pain no gain kifejezést, tehát az eredményhez be kell vállalni a fájdalmat.


A fájdalom viszont a szervezetünk jelzése, hogy ami történik nem jó, nem egészséges.


Ezek szerint van olyan, hogy jó fájdalom? De ha jó, akkor miért így jelzi a szervezet?


Honnan lehet tudni, hogy az adott fájdalom jó, vagy éppen olyan ami bajt okoz a szervezetnek?


Könnyebb elviselni azt a fájdalmat amiről tudjuk, hogy nem okoz bajt, sőt a fejlődés jele? Esetleg használnak a fájdalomcsillapítók?


Általánosságban is érdekel, hogy vajon mit élnek át az élsportolók, de sokkal inkább azért érdekel, mert szeretnék nekiállni sportolni, de eddig én minden fájdalomtól megijedetem, hogy baj lesz belőle (no meg nehezen is tűröm), így elég passzív módon éltem.



2022. szept. 18. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

"Sokszor hallani a no pain no gain kifejezést"

Ez a kifejezés 10 évvel ezelőtt volt divat a konditermekben, és már akkor is mindenki röhögött rajta, aki egy kicsit is értett a sporthoz. A fájdalom sosem normális, így a sport világában sem az. Nyilván fokozott fizikai aktivitás során a fájdalom elkerülhetetlen, ezért az atlétának (vagy az edzőjének) tudni kell, hogy melyik az a fájdalom, amivel nem kell törődni, mert gyorsan elmúlik, nem jelez bajt, és melyik az a fájdalom, aminek következményei lehetnek.

Egy élsportoló fejével pedig ne akarj gondolkodni, pláne te, aki csak most kezd el egyáltalán mozogni. Az élsportban már egyetlen edzés sem a jókedvet vagy az egészséget szolgálja, hanem az arany érem megszerzését. Az élsport a fájdalom maga. Nem véletlenül létezik az a mondás, miszerint ahol az élsport kezdődik, ott ér véget az egészség. Az meg a másik, hogy az élsportban a fájdalomcsillapító a legelhanyagolhatóbb szer, amit használnak.

2022. szept. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez segít egy kicsit megérteni, én is ellentmondást éreztem, az egészség, és a fájdalom között. Bennem az a kép él, hogy aki terembe jár edzeni, az napokig nem bírja emelni kezét, alig bír járni stb. Emiatt is nehezen veszem rá magam.
2022. szept. 18. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor sokat erősítesz egy izomcsoportra, előbb-utóbb elkezdenek fáradni, fázni az izmok, és nehéz tovább csinálni... Ilyenkor roncsolódnak az izomrostok, "elhasználódnak" - ezt jelzi a szervezet. De ez nem baj, mert pihenéskor regenerálódnak, és az elhasználtak helyett új, erősebb izomrostok nőnek (nagyon lebutítva), és strapabíróbbak lesznek, ergó ugyanakkora terhelést jobban bírnak. Egész más egy térdfájdalom vagy egy görcs, ezt az ember általában meg tudja különböztetni.
2022. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Egy biztos, hogy az ízületi fájdalom sosem jó. Ha ilyet észlelsz, azonnal állj le, és pihenj.

A fájdalomcsillapító a legnagyobb állatság, csak elnyomja a tested jelzéseit. Őrült élsportolóknak való, akik nyíltan bevallják, hogy 5-10 évet adnának az életükből egy aranyért.

2022. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

"aki terembe jár edzeni, az napokig nem bírja emelni kezét, alig bír járni"

Mert a hosszú évek alatt a Kathi Bélák, a Bohos Kornélok, a Drugs Bunnyk elhitették a laikusokkal azt az ökörséget, miszerint egy edzés csak akkor valamit, ha belehalsz, vérzel, hánysz, szenvedsz, aztán egy hétig nem bírod lecsavarni a kóla kupakját, meg egy hétig nem bírsz felmenni a lépcsőn. Ez nem az edzés hatékonyságát jelzi, hanem a hülyeséget. Szteroid huszárként nyilván megengedhetsz magadnak ilyen jellegű edzéseket (néha, mindig akkor se, mert hamar véget ér a karriered), de naturál hobbigyúrósként a no pain no gain mentalitást hetek/hónapok alatt fog sérüléshez vezetni. Edzeni okosan és keményen kell, nem ostobán és keményen.

2022. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!