Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért a foci a világon a...

Miért a foci a világon a legnépszerűbb sport?

Figyelt kérdés
Szeretem én is, és még rajtam kívül sok millió ember, de miért ez a legnépszerűbb sport a világon? Tudom nem mindenhol ez a legfőbb, de mégis a világra nézve ez a legkedveltebb.
2008. dec. 22. 03:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kell semmilyen extra felszerelés, vagy különösebb tudás, hogy játszd. Gondolj bele, még az egyik legszegényebb országban is meg tudják csinálni, hogy rongyokból tekernek egy labdát, és fociznak. Ha komolyabban akarják csinálni, akkor kitesznek 2-2 követ kapunak.
2008. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
22 ember fut egy labda utan s sok penzt kapnak s semmi erdekes nincs benne mint pl a hokiba a rogbibe vagy mas sportban
2008. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem

- egyszerűek a szabályai (bár mint lány sose értettem igazából a lest, ez engem minősít :))

- sokan játszhatják, es olyan "versenysport", ahol egyszerre sok ember nyer.

- nem kell hozzá drága felszerelés.

- jó mozgás.

- mindenki megtalálhatja a vérmérsékletének megfelelő pozíciót.

- mindenki ismeri.

2008. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagyon sarkítás ez így:) Az oké, hogy Magyarországon ez a legnépszerűbb, de egy Kanadában a hoki, USA-ban az amerikai foci sokkal népszerűbb, és ezek eleve Európa nagyságú országok:)

Amúgy meg én is az előző válaszadók tippjeire gondolok: nem olyan bonyolult és nem kell hozzá drága felszerelés.

2008. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :)


Azért USA és Kanada csak méretben nagyobb mint európa, lakosságban nagyon kicsi, 300 illetve 33 millió, az európai népsűrűséghez képest semmi :)


Szerintem még az is ok lehet, hogy kevés gól esik egy meccsen, hatalmas a várakozás a gólok miatt, és nagyon nagy érezelmek szabadulnak fel egy egy gólnál, sokkal kiszámíthatatlanabb az egész játék, mint pl a kosárlabda, amihez szintén gyakorlatilag nem kell semmi extra felszerelés, elég egy doboz, és bármi összegömböjített cucc, max nem lehet pattogtatni, de míg kosárlabdánál sokkal több kosár esik egy meccsen, fociban kevés a gól, ezért sokkal nagyobb meglepetések előfordulhatnak, hiába van nagy tudáskülönbség 2 csapat között.

2008. dec. 23. 18:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Pl. Németország 82, Törökország 71( európainak számít), Franciaország 64(minden területével együtt), Egyesült Királyság 61, Olaszország 60, Ukrajna és Spanyolország 46 milliós, és akkor még Oroszország 141 milliójáról, aminek jelentős része európai kultúrájú.
2008. dec. 23. 18:31
 7/9 anonim válasza:

1-höz:



Pl. nekem éppen ezért nem tetszik a foci!Meg alapjában véve úgy, hogy 22 ember fut egy labdáért ,egy 1.5 óráig!És van vagy 5 gól!



Az NBA sokkalta jobb, mert ott sokkal több akció is van meg minden!



DE



Az F1 visz mindent!

Arra azt mondják, hogy 1.5-2 óráig csak köröznek a pályán ,de ez nem igaz!Ha egy kicsit jobban értenének az F1-hez, akkor az nagyon élvezetes!Na meg az F1-ben nicns olyan, mint a fociban!

Különleges tudás kell benne, és nem mindenki csinálhatja!


És egyéni sport!Szal nem csapatmunka!



de ez teljesen szubjektív, hogy most kinek mi tetszik ,de tudom, hogy az emberek többsége a focira szavaz!

2010. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7-hez !


"NBA sokkalta jobb, mert ott sokkal több akció is van meg minden!" Kezdjük ott, hogy sokkal nehezebb lábbal csinálni valamit, mint kézzel. Ezért is látványosabb a foci, itt kezdődik.. a kosárba van egy adott lyuk ( a gyűrűre gondolok ), amibe mindig bele dobják, a fociba millió helyre lehet lőni a labdát, és sokféle képpen is (lehet külsővel, leszorított lábfejjel, csavarással, óllózással vagy fejjel).

Az F1 valóban más, azt sokan azért nem szeretik, mert annyira nem vannak oda már a kocsikért sem, nem hogy a forma-1-es autókért. Ezért ebbe bele sem megyek! :)

2014. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

2-hez !


"22 ember fut egy labda utan s sok penzt kapnak s semmi erdekes nincs benne mint pl a hokiba a rogbibe vagy mas sportban"

Az tény, hogy sok pénzt kapnak a focisták, ekkora összegeket nem szabadna kapniuk, a fociba nagy pénz van.

De az, hogy 22 ember fut egy labda után, kezdjük ott, hogy a két kapus egy helyben áll, ők nagyon ritkán futnak, szóval ez a "mondás" már hülyeség. Semmi érdekes nincs benne.. ízlések és pofonok, viszont egy hokiba mi az érdekes? Azt leszámítva, hogy sose látom a korongot :D

Nem véletlenül a foci a legnépszerűbb sport, ezért mindenki megőrül, Magyarországon is szar ez tény. Viszont Romániába nem ment volna ki 3000 ember szurkolni se kosár, se kézi, se hoki se semmilyen meccsre CSAK FOCIRA! Még ha szar is a Magyar foci, de ki mentek, mert ennél a sportnál őrülnek meg az emberek, és rohangálnak be a páylákra, vandálkodnak és rongálnak. :)

2014. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!