Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo edzésen volt egy...

Taekwondo edzésen volt egy térdficamom és szeretném folytatni az edzést csak félek egy újabb ficamotol, mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 napja történt és 1x már kificamodott a bal térdem ami nem volt vészes de a második már igen mert 10 napig gyógyult.Szeretném folytatni a teakwondot mert szerettem csinálni csk félek egy újabb ficamotól és nemtudom mitörténne egy harmadik ficamnál.Szerintetek folytassam vagy ne kockáztassak?
2010. szept. 19. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Viselj térd tartó gumit.A haverom meg én is járjam olyan ks-ra ahol volt magas rúgás,ő eltörte a lábát egy ilyennél.

Én alapból nem járok már olyanra,ahol gyomornál magasabb rúgás is van,szerintem időpocsékolás és nem is praktikus,életszerű.

2010. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Térdgumi!!!!!!! És mindemellett baromira vigyázz rá!!!!!!!! Én 2 évet hagytam ki, egy edzésen történt és nem kezelt porcleválás miatt... De már újra edzek.:)

Szóval összefoglalóan: TÉRDGUMI, és csak mindent ÉSSZEL!!!!!!;)

2010. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm választ.akkor beszerzek egy térdgumit és jobban odafigyelek :)
2010. szept. 20. 13:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami.észrevettem hogy a térdemnél van 1 nagyon kevéske viz.az magátol eltünik belőle mert hogy 2x akkora volt a térdem és mostmár normál szinte?Azt hiszem attol a kis viz miatt tudom a lábamat csk derékszögbe hajlitani és nem tovább.Várjak vele vagy doki?
2010. szept. 21. 20:40
 5/6 anonim válasza:

Nekem kiment már a térdkalácsom. Egyszer mikor kiment megdagadt nekem is, nekem is csak derékszögig jött, baromira fájt, aztán eltűnt magától. Aztán a másik lábam, az is elmúlt magától. Aztán történt egy sport baleset (HOGY R*HADNA MEG AZ A F*SZSZ*PÓ!!!!!) és le kellett hogy szívják. Meg is röntgenezték. Baszott nagy volt. Leszívták belőle a véres vizet aztán 10-11 napos gipsz és aztán megvagyok. Rugdosódok, futok, nyújtok minden, csak azért odafigyelek rá, biztos ami biztos.

Jah és térd gumi. Szóval ha elmegy a fájdalom egy héten belül teljesen meg a térded is normál lesz, ne menj el. De max elmehetsz megröntgeneztetni biztos ami biztos. aztán szerzel rá egy gumit.

2010. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Orfeus ***** válasza:

Mintha csak én kérdeztem volna :P


Nekem is volt egy térficamom kung fu-n, és akkor nagyon féltem, hogy tudom e folytatni, 1 hónapig kell pihentetni mindenképp, ez a 10 nap nagyon kevés. Ha a második ficam volt, akkor hamarabb gyógyul az tény, de nagyon vigyázz rá.


Miután a kung fut abbahagytam, elkezdtem kosarazni, de hiányzott a harcművészet, tehát kerestem a környéken, és csak tea kwon do-t találtam, azóta azt csinálom :)


Semmi gond nem lesz, csak térdmerevítőt használj, hogy ne járjon ki a térded. A műtétet csak akkor ajánlom ha már automatán, pl. a lépcsőzés közbe kiugrál. Ha az orvos ajánlja, akkor se menny bele!


Nekem is rettentő nagy volt a térdem az izüzleti folyadék miatt, 1 hónap fekvés, és -20 kiló lett az eredménye :D Nekem is le akarták csapolni, de hiába szúrkálták nem jött semmi, azt mondta a doki hogy "szörpösödik" na mondom kurv@ jó.... Ezért b@szták szét alábamat, 2 orbitális tűvel túrkált benne... Nem volt kellemes.. :D


Az magától fel fog szívódni, ne félj, a térdedre pedig vigyázz jobban, fordulásoknál figyázz, hogy a lábfej kellőképp forduljon ki, és kérdezd meg az edződ a helyes lábfej tartásról, rettentő sokat fog segíteni, ha helyesen tartod a lábfejed! Gyorsabb, erősebb, és biztonságosabb lesz a rúgásod!


Amúgy, szerintem nem időpocsékolás, sok embertől hallottam, és jelzés képpen megpöcköltem a fejét a lábammal. Azt hiszem ilyen szinten már nem az :) Csak el kell jutni idájig!

2011. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!