Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme annak az extrém...

Van értelme annak az extrém sok sportnak, amit pl Lubics Szilvia művel?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon tönkreteszi a testét és persze az életét is.
2022. ápr. 29. 19:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

"Szilvi hihetetlenül messze van az unatkozó háziasszonytól. Foforvosként dolgozik, munka és család mellett fut."


olvasd el többször lassan, amit írtam, hátha sikerül értelmezned. de segítek: tudod, felsorolás, azt írtam, hogy az unatkozó háziasszonyok ÉS titkárnők példaképei. mondjuk számomra rejtély, ezt hogy lehet máshogy érteni, de mindegy.

Nem az írtam, hogy a 'Lubics-féle unatkozó háziasszonyok a titkárnők példaképei'.



"A titkárnőt értelmezni sem tudom. Az valami külön kategória?"


azon cseppet sem csodálkozom, h ezt sem érted.

2022. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Andizsuzsi ***** válasza:

""Tehát NEM heti 40-45 óra munka mellett fut.


Segítek, a háziasszonyok zöme minimum heti 40 óra munka mellett nevel gyereket."


És?



Nem is állítottam ilyet. Azt mondtam, Szilvi messze van az unatkozó háziasszonytól, ergo nem nagyon lehet az "ilyeneknek" példaképe. Mondjuk most sem értem, hogy egy unatkozó háziasszonynak miért pont egy praxis mellett extra teljesítményt nyújtó ember lenne a példaképe, azt meg változatlanul nem értem, hogy a titkárnők hogy jönnek ide. Ha megmagyaráznád kérlek...

2022. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12:


És meg tetézed is :D

Nem, te elkezdted magyarázni, míért nem háziasszony Lubics, mert nem tudtad ertelmezni, most meg próbálod utólag megmagyarázni.


Raádasul ez a valaszod is zagyvaság, mintha az egyik fele nekem, a masik a kerdezőnek szólna.

Úgyhogy én befejeztem veled.

2022. dec. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

"te elkezdted magyarázni, míért nem háziasszony Lubics"


Nem tudom, neked mit takar a háziasszony, de gyanítom, hogy kevered a háztartásbelivel. Én sehol nem állítottam, hogy Lubics nem háziasszony, sőt. Azt állítottam, hogy dolgozik, családot lát el és ezek mellett fut.



Te hoztad fel, hogy a "Lubics-félék az unatkozó háziasszonyok, titkárnőlk példaképei alapvetően". Erre reagáltam, hogy Lubics nagyon messze van az unatokzó háziasszonytól, kevésbé tudom elképzelni, hogy bármelyik unatkozó háziasszonynak példa lenne a 200 km futás akár extém, akár "normál" körülmények között. A titkárnőket változatlanul nem értem, hiszen titkárnőnek lenni foglalkozás, nem életforma.


Szilvinek diplomája, teljes állású munkája, családja (3 gyereke) és támogató férje van. És tudom, hogy tőlük egyetlen percet sem vett el, háztartást vezetett, dolgozott és hajnalonként edzett.

Kivételes adottsága van valamihez, amit élvez és szívesen csinál. Ez kevés embernek adatik meg.

Bárkinek lehetne példakép, kitartásból, akaratból, a céljainak a követéséből bárki tanulhatna, aki kicsit is túl tud nézni a saját kicsinyes világán. Úgy is, hogy az ultrafutást nem tartja követendő példának.

2022. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem teljes állású a munkája, ott kezdődik.

Támogató férje van, ami nem mindenkinek.

És ha elolvasod a könyvét, benne van, mennyi segítsége volt a gyerekekkel. Sokaknak semmi.

2022. dec. 3. 11:57
 16/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Sokaknak semmi."


Ja hogy te most irigykedsz? Az talán nem az ő hibája, hogy másnak nincs támogató családja. Attól neki nem kellene csinálnia, amit csinál, mert más nem tudja? Vagy mi van?

2022. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs családom, így értelmezhetetlen az irigykedés szó rám.



Nem kellene úgy emlegetni Lubics Szilvi eredményét, mintha arra mindenki képes volna, ha egyértelmű, hogy sok volt a mázlifaktora. Ennyi.

2022. dec. 3. 12:23
 18/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nekem még nincs családom" - ezt nem nagyon tartom valószínűnek, hacsak nem állami gondozott vagy.



"Nem kellene úgy emlegetni Lubics Szilvi eredményét, mintha arra mindenki képes volna, ha egyértelmű, hogy sok volt a mázlifaktora."


Nem hiszem, hogy bárki úgy emlegetné, mintha mindenki képes lenne rá, sőt. Minden exra teljesítmény mögött - legyen az szellemi, fizikai vagy bármi - "mázlifaktor" van. Szilvi esetében egy ritka fizikális adottság és egy támogató család + a saját akarata és kitartása. Nyilván ezek nélkül (vagy akár csak egyik nélkül is), nem lenne képes ilyen eredményekre, de ez nem kisebbíti az eredményét.


Van egy nagyon kedves ismerősöm, nyíltvízi úszó. A jövő reménysége, az idén rendre verte Rasovszkyt a versenyeken. Kivételes tehetség. DE mellette iszonyú mennyiségű munka, és igen, támogató család (az ő esetében szülők és testvér) van mögötte. Ezek nélkül nem tartana ott, ahol. De ez nem von le az ő eredményeiből semmit, mert a munkát, ami ahhoz kell, hogy ott legyen, ő végzi el.


Lehet persze azt gondolni, hogy az ultrafutás vagy a nyíltvízi úszás haszontalan dolgok. Ahogy pl sosem ülnék versenyautóba vagy másznék fel a Mount Everestre akkor sem, ha képes lennék rá. De ettől még elismerem azok teljesítményét, akik ezekben kimagaslóat nyújtottak, különösen a belefektett munkájukat függetlenül attól, hogy az adott ember emberileg szimpatikus-e, vagy sem.

2022. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

""Nekem még nincs családom" - ezt nem nagyon tartom valószínűnek, hacsak nem állami gondozott vagy."


Vagy sötét vagy, vagy rosszindulatú. Ha az első lenne igaz, arra az esetre segítek: nincs férjem, nincsenek gyerekeim.

2022. dec. 3. 13:35
 20/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Vagy sötét vagy, vagy rosszindulatú."


Egyik sem. Csak tisztában vagyok vele, hogy a család nem a férjnél kezdődik.

Szilvinek sem, pedig ő viszonylag későn kezdett futni, de a legtöbb sportoló mögött (kezdetben) a támogató családot a szülők jelentik elsősorban. Így, ha csak nem vagy állami gondozott, neked is van családod. Akik támogathattak volna bármiben, amivé csak válni szerettél volna. Ahogy lehet, hogy támogattak is, például tanulásban. Az pedig, hogy nincs férjed és gyereked nem hátrány, hanem bizonyos szempontból előny, hiszen nem veszel el időt és energiát tőlük, úgy osztod be az idődet, ahogy az neked a legmegfelelőbb.

2022. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!