Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme annak az extrém...

Van értelme annak az extrém sok sportnak, amit pl Lubics Szilvia művel?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon tönkreteszi a testét és persze az életét is.
2022. ápr. 29. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Van.
2022. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És mi az értelme? Attól, hogy eldöntendőre sikerült feltennem a kérdést, gondolom az, akinek van annyi IQ-ja, hogy kötekedésre tellik, az választ is tud írni.
2022. ápr. 29. 20:00
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:

Miért teszi tönkre bármelyiket?


A testét még csak-csak értem, de az életét???

2022. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

2:

A kérdéseddel állítottál valamit, amit neked kellene alatámasztanod érvekkel.


Én 1-essel értek egyet. Van értelme. Mert komoly sikereket ér el ultrafutásban. És mellesleg nem teszi tönkre a testét, legalábbis jóval kevésbé mint jópár más sportág elit versenyzői. A futás alapvetően egészséges, nyilván extrém mértékben lehetnek kockázatai, de konkrétan a szív- és érrendszerének még ilyen extrém mennyiségben is egészséges.


Az életét meg miért tenné tönkre, ha egyszer azt csinálja, amit szeret csinálni, és sikeres is ebben?

2022. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Csak a család és az alvás rovására műveli.


Ennyi futás csak árt a szervezetnek.

2022. ápr. 30. 22:50
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

4:


hú, te aztán tudsz érvelni.


"Van értelme. Mert komoly sikereket ér el ultrafutásban"


szted ez a válasz a kérdésre? attól nem lesz értelme, hogy egy szűk réteg ünnepli, mert óriási eredményeket ért el(jobbára futók), viszont az emberek többségét hidegen hagyja, és többre tartanak egy komoly szellemi teljesítményt.


"A futás alapvetően egészséges, nyilván extrém mértékben lehetnek kockázatai,"


Ja, és Lubics véletlenül nem épp az "extrém" kategória? dehogynem. pont úgy is néz ki, mint aki kicsattan egy egészségtől.


"legalábbis jóval kevésbé mint jópár más sportág elit versenyzői"


nem ártana akkor ezt alátámasztanod vmivel, ha már emiatt kérted számon kérted a kérdezőt.

egyébként ez sem válasz a kérdésre, komolyan, te tudsz szöveget értelmezni?



_

a kérdésre válaszolva: nem, nincs értelme. Elmenni egy sivatagba vagy az Antarktiszra már az őrültség kategória, nem beszélve az ökológiai lábnyomról.

egészség szempontjából is káros. az ilyen Lubics-félék az unatkozó háziasszonyok, titkárnőlk példaképei alapvetően, ők esnek hanyatt a hatalmas teljesítményt.

én is sportolok ,de ésszerű keretek között.


egyébként a futók egy "érdekes állatfaj". még nem nagyon láttam normálisan sportosan kinéző futót, vagy túlsúlyosak, alaktalanok, vagy csontsoványok, viszont vmiért úgy gondolják, h folyton be kell számolniuk arról, hogy mikor mennyit futottak és közhelyes idézeteket kirakni.

2022. nov. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Hogyne lenne értelme annak, ha valaki azt a sportot űzi, amiben jó, ami az adottságaihoz, képességeihez, tehetségéhez passzol, ami örömöt jelent számára, amiben híressé vált és országos szinten nagyon kiemelkedő.

Hogyne lenne értelme annak, ha újabb és újabb kihívások elé áll valaki és egyre nagyobb céljai vannak?!


Csak a középszerű emberek nem értik ezt. Meg persze vannak, akik irigyek és olyanokat mondanak, hogy nincs értelme.

Aki szerint ennek nincs értelme, az úgy látja, hogy semminek sincs értelme.

2022. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"ilyen Lubics-félék az unatkozó háziasszonyok, titkárnőlk példaképei alapvetően"


Szilvi hihetetlenül messze van az unatkozó háziasszonytól. Foforvosként dolgozik, munka és család mellett fut.

A titkárnőt értelmezni sem tudom. Az valami külön kategória?

2022. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Kései Sirató ***** válasza:
Van értelme, nagyon is van.
2022. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi



Tehát NEM heti 40-45 óra munka mellett fut.

Segítek, a háziasszonyok zöme minimum heti 40 óra munka mellett nevel gyereket.

2022. dec. 1. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!