Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám visszanyerni a...

Hogyan tudnám visszanyerni a kondimat?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok, kb 5-6 éve alig mozgok valamit, 3 lépés után kifáradok. Minimális sörhasam is van, de a lényeg, hogy szeretnék kibírni 2*45 percet futással (foci), hogy tudnék erre vissza edzeni?


pl először 10 perc futás, másnap 15, és így tovább, vagy mi ennek a menete?


a focisták hogy készülnek, hogy bírnak ki 90 percet koncentrálással? mert ezt szeretném elérni a nulláról:)


2010. szept. 10. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Így van, szerintem minden a fokozatosságban rejlik. Én anno kondiba is fokozatosan álltam vissza, amikor egyszer leálltam sok ideig. Én hüle először úgy edzettem, mintha 1 napot hagytam volna ki, meg is lett az eredménye, 1 hétig nem tudtam mozgatni a kezem... Aztán elkezdtem pl. fekvenyomást 10 kilóval, 20-al, 30-al és így tovább tudtam csak visszaállni...


Szerintem a focisták állóképességi edzéseket végeznek, Googleba utána lehet nézni.


Neked először mindenképp egy egyszerű aktív sport után kell nézni, de semmiképpen ne súlyzós edzés után. Konditerem viszont jó, ott van futógéptől elkezdve minden, ami az aktív mozgáshoz sorolható, de szerintem simán jó lesz neked az utcán futás is... Először nagyon keveset, majd így tovább lassan egyre többet bírsz.


Plusz el kell kezdened egészségesen étkezni, multivitamin, stb.

2010. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!