Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az edzettebb futók kevesebb...

Az edzettebb futók kevesebb kalóriát égetnek egységnyi futással mint az amatőrebbek?

Figyelt kérdés
Adaptálódik idővel a szervezet a terheléshez, nem? És ilyenkor gondolom az X egységnyi futás kevesebb elégetett energiát is jelent.

2021. dec. 24. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Csak akkor, ha annyira futásra van edzve a szervezet, hogy a többi izom "elsorvadt" és zsírfelesleg sincs. Ez esetben kevesebb tömeget kell megmozgatni, szóval nyilván kevesebb kalória is.
2021. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyes futótechnika elsajátításával a futók megtanulják, mely izmokat milyen mértékben terheljenek, főleg hosszútávfutásnál, és nem használnak mindenfélét feleslegesen, csak azt, ami szükséges. Így aztán kevesebb kalóriát is égetnek. Ez az én hipotézisem, de nem vagyok futó, szóval nem biztos ám, amit mondok :).
2021. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!