Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kaptam a páromtól egy futópado...

Kaptam a páromtól egy futópadot. Hogyan kezdjek el ujra edzeni? Nem vagyok éppen kezdő. Mondjuk nem tudom ez számít-e még valamit? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
amúgy 35 éves vagyok, túl több betegségen,műtéten, régebben mindig edzett,fitt voltam....napi szinten aerobicoztam,bringáztam is..szóval ez csak az előtörténet..5 éve nem vagy csak alig-alig sportoltam a gondjaim miatt...165 cm magas vagyok és 63 kg. kissé husika..szeretnék ha nem is szálkás, de mindenképpen feszesebb lennihogyan kezdjek el ujra edzeni?a futópadon van pulzusmérő is,erre figyeljek?mi az optimális pulzus a zsírégetéshez?hogy a hatásosabb, többször lassabb tempóban, vagy ritkábban de gyors intenziv tempoban futni?mennyit egy héten?
2010. szept. 7. 10:06
 1/4 anonim válasza:

Vedd úgy hogy kezdő vagy.Felejtsd el ki voltál egykor.5 év alatt nemzedékek jöttek elő,a nyárból tél lett,és már semmi sem olyan jó buli mint régen.

Alapvetően ne a műszerek határozzák meg az edzést,hanem a saját tested állapota amit minden pillanatban érzékelsz.A futópadnak csak a neve az,nagyon sokan nem futásra használják.Kezdd gyaloglással.Csak kényelmesen,szoktasd hozzá magad ehhez a fajta mozgáshoz,és a géphez.Aztán legközelebb gyorsabbra állíthatod a szőnyeget,és mikor eléred a határt,ez a gyors gyaloglás,itt kell eldöntened hogy érdemes-e futni.Ez is égeti a kalóriát.Vannak akik nem mennek ennél tovább.De persze a kocogást azért ne hagyd ki,ha már egyszer a párod odavette.

Optimális pulzus a zsírégetéshez - ez baromság.Bármilyen izommunkát kezdesz el,elindul a zsírégetés.

Ha igazán kifárasztod magad akkor 2-szer egy héten,ha nem annyira akkor 3-szor egy héten.

Minden edzésnél legyen bemelegítő normál tempójú gyaloglás,nehogy később megsérülj.

2010. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hja,és szerezz be egy jó légpárnás cipőt.
2010. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ahhoz, hogy a zsírégetés legyen a célunk, meg kell tanulnunk, mi az az aerob edzésfajta.


Az aerob gyakorlatokat érdemes huzamosabb ideig végezni. Időbe telik, míg a zsírszövet aktivizálódik, és zsírsavakat szabadít fel, melyek izomsejtekbe kerülnek energiaként történő felhasználásra. Az első 20 perc alatt a szervezet először a glikogén-készleteit használja energiaként, vagyis a szénhidrátraktárakból fedezi a felhasznált energiát. Csak ez után kerülnek felhasználásra a szervezet zsírszövetei. Ezért kell minden aerob mozgást minimálisan 30 percig végezni, már ha a zsírégetés a célunk. Az aerob gyakorlatok tempója inkább a közepes iramot közelítse meg, bár ki lehet számolni az ideális zsírégető tartományba eső pulzusszám alsó és felső határát. A módszer a következő: 220-ból vonjuk ki az életkorunkat. A kapott számot szorozzuk be 0,6-tal és 0,85-tel, a két kapott szám az ideális pulzusszám-tartomány. Ennél alacsonyabb vagy magasabb pulzusszám már nem a zsírégetést segíti elő, bár előfordulhat, hogy valakinek nem ez a célja. A magasabb pulzusszám a tüdő-kapacitást és az állóképességet növeli, az alacsonyabb pulzusszám pedig bemelegítésnek kiváló.

2010. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm széépen:)))
2010. szept. 7. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!