Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Omaha könnyebb mint a holdem?

Omaha könnyebb mint a holdem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon nagy különbség nincs nehézségben. De szerintem jobb a Hold 'em, mert elterjedtebb.
2010. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan annyi különbséggel ,hogy van sima Omaha és Omaha hi/lo amiben a legkisebb 5lappal is nyerhetsz nem csak a legnagyobbakkal


Omahabán vigyázz mert itt ugye 4 lapot osztanak így nagyobb az esély egy fullra vagy szettre 1párral alig tudsz nyerni

2010. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyebb. egészen másféle gondolkodást igényel, más a lapok relatív ereje.


Az előnye az, hogy sok vesztő holdemjátékos beül omaházni, azt gondolván, hogy itt jobban megy a játék, mert gyakoribbak az erős lapkombinációk. Ha felismered ezeket a fisheket, nagyon nyereségesen lehet ellenük játszani. Ezért jo a PLO. nekem ez PLO25ön 20BB/100. Ez nem rossz nyereség, ráadásul sokkaltöbb leosztás lemegy PLO-ban, és a Rake is jobban jön.


Ráadásul kevesebb szakirodalom jelent meg a témában, és ezért az ellenfelek kevésbé képzettek, míg holdemben manapság ritka az igazi hal, akit le lehet húzni. rengeteg könyv, honlap foglalkozik holdemmel.


Egyébként az, hogy megtanultam alapszinten omaházni, jobbá tett holdemben is, kicsit lazább lettem, és jobban blöffölök. Szal omaha rulez.

2010. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!