Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolás nőket, férfiakat...

Sportolás nőket, férfiakat miért nem szépíti meg mindig?

Figyelt kérdés

Én azt hittem a rendszeres sport mindenkinek jó alakot, fitt külsőt csinál, de látom hogy nem. Ez olyan elszomorító. Csak egy példa: láttam futókról videót, van amelyik már 20 éves is fut, de külsőre egyáltalán nem volt egy fitt, vonzó ember.


Lehet butaságnak hangzik de sporttól én elvárnám hogy egészséges, vonzó külsőt is csináljon.



2021. aug. 24. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

A szervezet ahhoz igazodik, ami körülveszi. Egy maratonfutó nem lesz izmos, mert a szervezet az izmokat is lecsupasztja, nem csak a zsírt. Hülye lenne magán cipelni több kilót, mint amennyi szükséges ahhoz a gyenge izomerőhöz.


Formás az ember az erősítő edzéstől lesz. Attól, ha olyasmit csinál, amitől az izmaiban mikroszakadások keletkeznek, ezáltal fejlődik (a megfelelő étrend mellett, mert egyébként cseszheti). Ezért van az, hogy a rövidtávfutól gyönyörű szálkás, formás alkatúak. És mindenki, aki intenzív, nagyobb izomerő kifejtését igénylő sportban tevékenykedik úgy, hogy a teste teljes egészét érje megfelelő stimuláció. Ez dobja csak ki a szép arányokat, a vékony derekat, széles férfias vállakat vagy gömbölyű női feneket. Nyilván lehet kicsit manipulálni, hogy miből hol legyen több, például testépítéssel, de ha nem kifejezetten súlyzós/saját súlyos erősítő edzést végez valaki, akkor is ez működik. Mindenkin az marad, amit használ, olyan arányban, amilyen intenzitással használja.


Egyébként az élsport eleve nem az egészségről szól, ezért egy maratonista nem jó példája az egészségnek. De egy testépítő is a legrosszabb napjait éli, mielőtt a színpadra vonul

2021. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Neked mi a vonzó külső? Azt hitted ha valaki elmegy futni széles lesz a válla?
2021. aug. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!