Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem az 1 főre jutó...

Miért nem az 1 főre jutó érmék száma szerint van a hivatalos olimpiai éremtáblázat?

Figyelt kérdés
Az se lenne tökéletes, de sokkal igazságosabb lenne, mint a jelenlegi.

2021. aug. 9. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van. Csak nem az a hivatlos. Ha jól emlékszem ott a 10. helyen zártuk végül, de még hivatalos cikket nem találtam, csupán videóban láttam. (2 aranynál még mi vezettünk)
2021. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Abszurd lenne. Sehogy nem jön ide az országok népessége. Rengeteg sporteseményen, rengeteg eset van hogy valami miatt nem egyenlő helyzetből indulnak a felek. A Forma 1-ben is aszerint kellene a pontversenyt vezetni hogy melyik csapat mennyi pénzből gazdálkodott?


Egyébként meg az éremtáblázat nem egy mindenható dolog, az csak egy összesítés. Nincsen győztese az olimpiának, csak az egyes versenyszámoknak. Innentől kezdve meg végképp értelmetlen az igazságosságról beszélni. Csomó különböző táblázatot lehet készíteni, népességszám, GDP vagy akármi más alapján. Egyik sem lesz relevánsabb mint a másik. A leginkább elterjedt a "hivatalos" éremtáblázat, egyszerűen azért mert az érdekli a leginkább az embereket.

2021. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez akkor lenne logikus, ha a nagyobb népességű országok ez okból több versenyzőt indíthatnának. De rájuk ugyanazok a létszámlimitek vonatkoznak mint a kis országokra, így nem lenne fair a kis országokat még egyszer felülsúlyozni a kis lakosságszámuk miatt.
2021. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3!

Ugye nem azt akarod mondani, hogy minden ország maximum ugyanannyi versenyzőt indíthat? Talán sportáganként el tudom képzelni, de globálisan...:-o


2!

"A leginkább elterjedt a "hivatalos" éremtáblázat, egyszerűen azért mert az érdekli a leginkább az embereket."


Ezt honnan tudod? Megkérdeztél minden embert? Azért ez érdeklin őket, mert ez terjedt el, ezt találták ki a "nagyok"! Na és a nagyhatalmaknak ez kiváló! ;)

2021. aug. 10. 14:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Az lenne akkor a normális, ha orszég nevek szerint abc sorrendbe közölnék az érnék számát, hisz "Nincsen győztese az olimpiának, csak az egyes versenyszámoknak" ;)
2021. aug. 10. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ilyen egyértelmű és banális dolog mögött is nagyhatalmi érdekeket keresni... Értem, ezek szerint már megvan az álláspontod és nem akarsz változtatni rajta. Teljesen nyilvánvaló hogy ez a legrelevánsabb és legközérthetőbb. Nem a legigazságosabb valóban, de mivel amúgy sincs tétje magának a táblázatnak ezért ez teljesen mindegy. Egy apróságot akarsz feleslegesen túlbonyolítani. Értem hogy miért gondolod így, de a realitás az egy másik dolog.
2021. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!