Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan, aki elhatározta,...

Van olyan, aki elhatározta, hogy rendszeresen túrázni fog, de 1-2 alkalom után elment tőle a kedve?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A világ tele van akaratgyenge pöcsökkel, szóval biztos van. A túrázás sokakat vonz, jó nézegetni a szép fotókat a szép tájakról, de ha meg is kell mozdulni, némi erőfeszítést tenni hogy eljussanak valahová akkor már csak a nyavajgás van. Legyen szó bármiről, sokkal többen adják fel az elképzeléseiket mint ahányan a nehézségeket bevállalva végigmennek az úton.
2021. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Én az időjárás miatt.

Ma reggel is elmentem volna de tegnap este az előrejelzés azt írta hogy 9 körül esni fog. Erre meg megnézem ma reggel és már nem írtak esőt...

(Hajnali 5-re megyek ki és 10-11 körül végzek)

Holnap elvileg tiszta lesz az idő szóval újra megpróbálom.

Sajnos nincs rendes esőkabátom így csak száraz időben merek kimenni.

2021. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2: és mi az oka, hogy nem tudsz venni egy esőkabátot...???


Egyszerhasználatos nejlont 199 ft-ért lehet kapni bárhol!

2021. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem aki komolyan elmegy túrázni, nem a társasag miatt, meg nem a parkoló közelében pózol egyet, bezabál a büfében és hazamegy, hanem tényleg mert érdekli, az nem fogja abbahagyni.
2021. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

3-as: Tudnék venni. Csak épp egy fogyókúra kellős közepén vagyok. Ha most veszek egyet akkor az 1-2 hónap múlva már bő lesz.

Nem 200 ft-osra gondolok hanem rendes 68ezer forintosra ami strapabíró és jól is nézz ki.

Ha nagyon kell akkor veszek valamit de mivel arra számítok hogy az idei nyár nagyrészt száraz lesz ezért rossz befektetés lenne.

2021. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajjistenem... kifogasgyáros vagy...😂😂😂
2021. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Befektetés... egy esőkabát....🤣🤣🤣
2021. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

5:

Egy 15 ezer Ft-os Decathlonos kiszedhető bélésű kabátom van, ami korlátozottan vízálló, és 8 éve használom túrázásra, de hazai középhegységekbe nyáron nem is viszem, mert minek, a hátizsákomhoz van vízálló ponyva, a cuccomat megóvja, ilyen melegben meg kibírom az esőt, nem vagyok cukorból.


Külföldön kapott már el 2-3 ezer méter közötti magasságban eső, ami nem volt kellemes ebben a kabátban, de az sem okozott traumát, viszont emiatt tervezek venni talán ősszel egy jobb vízálló kabátot.


Emellett a kabátnak nem feltétlenül kell szorosnak lenni, az én kabátomat is 20 kilóval több voltam mikor vettem.


Szóval nevetségesnek tűnik hogy ilyen kánikulában az eső veszélyére fogod, hogy nem mész ki túrázni, mert nincsen 70 ezer Ft-os esőkabátod.

2021. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8: a múltkor láttam az aldiban/lidl-ben tán 4990-ért szélálló, vízhatlan túrakabátot. Teljsen jó szabású, jó színekben... hobbyszerű túrázáshoz tökéletesen elegendő lehet ez is... Nyilván nem többezer mm-es vízoszlopra van méretezve, de ahogy elnézem, a kérdező nem is az a kategória... :)


Kifogásokat keres, hogy miért ne induljon neki... :)

2021. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9:

A gyakorlatban amúgy a vízhatlan nem jó, mert alatta izzadsz, hiszen nem szellőzik. Vízhatlan esőkabátot pont emiatt lehet olcsón beszerezni, ezzel szemben a jobb vízálló kabát azért draga, mert vagy lepergető réteg, vagy valamilyen goretexhez hasonló hárcsa van, ami a levegőt, párát átereszti, de a vizet nem.


Viszont az, hogy 35 fokban elmegy az erdőbe, és azon parazik, hogy nincs esőkabátja, és megázik, ha jön a zivatar, nevetséges. Semmi baja nem lesz egy nyári esőtől, ugyanúgy mehet tovább, ha a cucca védve van, utána meg pillanatok alatt megszárad.

2021. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!