Van rá módszer, hogy intenzív mozgás közben kevésbé fáradjunk el?
Kevésbé intenzív mozgással?
Esetleg rengeteget edzel, és később a most intenzívnek gondolt mozgást jobban fogod bírni?
A sok edzéssel a szervezeted nem csak magához a terheléshez szokik hozzá, hanem a begyakorolt mozgást sokkal hatékonyabban is fogja végezni, tehát ugyanazt a szintet kisebb erőfeszítéssel fogod tudni hozni.
De komolyan, milyen kérdés ez?
A magnéziumnak és a káliumnak együtt például van teljesítménynövelő hatása, ha ilyesmire vagy kíváncsi.
#2 Sportedzői.
"Van rá módszer, hogy intenzív mozgás közben kevésbé fáradjunk el?"
Most komolyan, mire gondolsz?
Mert azon kívül, hogy a szervezeted adaptálódik a terheléshez (ami sokféle, egymást ideális esetben segítő folyamat eredményeként jön létre) másban nem bízhatsz.
Vagy úgy gondoltad, hogy kimondasz egy varázsszót, vagy fekete kakast áldozol meccs előtt és bekened magad a vérével, vagy mozgás közben végig összecsippentve tartod a bal kisujjad a középsővel, attól majd kevésbé fáradsz el?
De tessék, van még itt: pl. gondoskodj róla, hogy légkondícionált teremben végezd a testmozgást! Étrendedet hangold össze az edzéseiddel! Figyelj a folyadékpótlásra már a mozgás előtt, de alatta, utána is! Gondoskodj megfelelő elekrolitbevitelről! Tartsd magasan a motivációdat!
De inkább sportolj sokat, és majd hozzászoksz!
"Van rá módszer, hogy intenzív mozgás közben kevésbé fáradjunk el?"
Igen, mopzgass meg intenzíven, de kevés izmot!
Jellemző megoldások:
-zongorázás,
-pislogás,
-pukizás utánzása a száddal.
Pislogásból létezik fedettpályás is!
#7
Fáradság, vagy fáradtság?
Szép nyelv a magyar, és ez a két szó nem ugyanazt jelenti!
A fáradság - T nélkül - megerőltető tevékenység végzését, fáradozást, erőfeszítés tételét jelenti. "Ó, semmiség ez drágám, igazán nem fáradság!" - mondja a nagymama, ha le kell kötni 3 órára a kisonokát.
A fáradtság az pedig az az érzet, ahogy a szervezeted jelzi, hogy tartalékai kezdenek kimerülni. Felszaporodó bomlástermékek, köztes termékek, szabad gyökök, felboruló, eltolódó ionháztartás, savasodó szervezet, és így tovább.
Ez után a szemantikai-élettani felvezetés után válaszolva #7 kérdésedre: A fáradságot úgy tudod csökkenteni, ha kevesebb mozgást végzel, azt is alacsony intenzitással. Ez persze pontosan az ellentétét jelenti az első kérdésednek. Amire pedig továbbra is az a válasz, hogy ha rendszeresen sportolsz, akkor ugyanattól a tevékenységtől kevésbé fogsz elfáradni.
Sorry, nincs "rövid út", nincs csalás, nincs csodaszer - amennyi melót beleteszel a saját fejlődésedbe, annyit fogsz belőle profitálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!