Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sétán kívül van még olyan...

A sétán kívül van még olyan mozgásforma, amit érdemes lenne kirpóbálnom?

Figyelt kérdés
80 kiló vagyok és 170 centi, ami önmagában nem hangzik olyan őrülten soknak, viszont szinte semmi izom nincsen rajtam és az elmúlt egy évben szinte csak ültem, feküdtem. Szóval elég ramaty állapotban vagyok. Szeretnék elkezdeni mozogni valamit, mert mégis csak az lenne az egészséges és fogyni is szeretnék (ehhez diétázni diétázok). Egyelőre csak olyasmivel próbálkoztam, amit a legegyszerűbben meg tudtam oldani pl. különböző youtube-os edzések, futás, séta és biciklizés. Ezek közül viszont egyedül a séta ment normálisan, a többit nem bírtam és kattogott, nagyon fájt tőlük a térdem. Szóval sétálok, de elég unalmas és monoton, ezért keresnék még valamit, ami esetleg mehetne. Úszásra sajnos nincsen lehetőségem, de edzőtermek vannak és elviekben lassan nyitnak, illetve itthon, a szabadban tudok mozogni.
2021. ápr. 27. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sétához vannak telefonos appok, én a Zombies, run! nevűt használtam, vagy a Pokemon Go is jó.


Azt furcsállom, hogy a biciklizéstől kattogott a térded. Lehet, hogy túl nehéz fokozatot választottál? (Úgy van, mint az autón, a kisebb szám a könnyebb, az való az emelkedőre, kisebb sebességhez.) A térdnek ideális fordulatszám szokatlanul nagy, 90-100 lábfordulat/perc. A bicikli beállításaival is lehet gond, nem mindegy, hogy a pedál, nyereg, kormány hogy helyezkedik el egymáshoz képest. Nekem a túl alacsony nyereg is a térdemet terheli túl.


Ha sokat feküdtél és ültél, akkor még a hullahopp karikázás is sport lehet neked kezdetben. Már ha megy, nekem sosem sikerült megtanulni.

2021. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Bankárok se mozognak többet mint te . Még is élnek .
2021. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Ugrókötél, lépcsőzés és aerobic.

Ezek kitűnő kardió edzések, kellőképpen megmozgatnak, irgalmatlan kalóriákat el lehet velük égetni, izületkímélőek és az állóképességedet is javítják.

2021. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ugrókötél tényleg ízületkímélő? Nekem az volt a benyomásom, hogy nagyon nem...
2021. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Hát attól függ nyilván, hogy kinek milyen jellegű izületi problémája van.

Nekem a futás kifejezetten gyilkolta a térdemet. Átálltam az ugrókötélre, és azóta nem jelentkezik a térdemben fájdalom.

Ez mindenkinél egyénre szabott, hogy mit jelent az "izületkímélő" fogalom. Az úszást pl. a legizületkímélőbb edzésformának tartják az orvosok, az egyik barátomnak mégis teljesen szétzilálta a könyökét a rendszeres mellúszás. Ezután lecserélte az úszást súlyzózásra, attól oedig nem fáj a könyöke. Más embernek meg már attól is kattog a könyöke, ha csak konditeremre gondol. Ez ilyen, random...

2021. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!