Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A közhiedelemmel ellentétben...

A közhiedelemmel ellentétben minél edzettebb valaki, annál hamarabb kezd el izzadni. Nem tud mást tenni, mint gyakran mosakodni és dezodorálni. Ez igaz?

Figyelt kérdés
egy kommentben olvastam
2010. aug. 21. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

az izzadás főleg genetikai kérdés. Én már x éve sportolok, átlagemberhez képest über edzett vagyok, de egy testépítőhöz képest még semmi. Ennek ellenére olyan szinten folyik rólam a verejték mind edzés közben, mind munka közben, hogy gyakran pólót kell cserélnem, és facsarni lehet a vizet.

nos, mint mondtam, mindez genetikai kérdés.

2010. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, én sem értem honnan szedte ezt a kommentelő..én is elég edzett vagyok(bár voltam régebben még jobban is) és akkor is ugyanúgy ömlött rólam a víz:Dmint aki lezuhanyzott:D, igaz h én pörgök mint a barom, és fejben is nagyon ott vagyok:D, de nekem ez a genetika kielégítő válasz
2010. aug. 21. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fordítva van.

Minél edzettebb vagyok,annál később kezdek izzadni.

Először is a szíved erősebb lesz,kevésbé terheli le a mozgás,érrendszered rugalmasabb,kevesebb a lerakódás(zsírosodás,meszesedés),a tágabb erek hamarabb és több oxigéndús vért szállítanak az izmokhoz,ezáltal könnyedebb lesz a mozgás!

Valamint ha edzett vagy kicsit kevesebb a tested víztartalma,nem tud a 2 edzés között beépülni az összes eltávozott folyadék!

2010. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásában is van valami, de ez főként genetika.

Én egész életemben él sportoló voltam. Volt olyan röplabda edzés, hogy egészet végigpörögtük, én aligha kezdtem el izzadni, a tömzsi gyerekről meg szakadt a víz... Míg más 1,5 kilóméter futásnál suliba már köpje a tüdejét, én még bőven orromon keresztül veszem a levegőt és fáradtság jelei nem látszódnak rajtam, nemhogy izzadság... Genetika.

2010. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!