Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a küzdősport, ami...

Melyik az a küzdősport, ami utcára vagy kocsmákba is jó?

Figyelt kérdés

Olyan küzdősport, amivel el lehet bánni az utcai bandákkal, meg kocsmai bunyósokkal.

És mondjuk egy ember akár hárommal is elbánjon egyszerre.


Sokan mondják,hogy a kung-fu meg a karate nem jók ilyesmi célra, de akkor mik a legajánlottabbak?


2021. márc. 28. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Krav Maga
2021. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utcára? magabiztosság, gázspray, futás

effektív küzdősportok:

-ökölvívás,

-kick-box (low kick-től K1-ig),

-muay thai,

-taekwondo (érdemes ökölvívással keverni mivel csak a rúgásokra összpontosít pontossaban 80%-a rúgás),

-judo,

-birkózás,

-BJJ (keverve más grappling alapú küzdősporttal),

-ashihara karate (asszem nem tanítják itthon)

-savate (kevéshelyen oktatják, de nagyon effektív)

ezeket ajánlom első sorban.

Másodsorban azokat ajánlom ha mindenáron mutogatós küzdősportot szeretnél de viszont azt is szeretnéd hogy működjenek:

-kelemen ryu ju jitsu (sport ju jitsu),

-ZBK kempo,

-kyokushin karate (ebből jön az ashihara, több helyen taítják viszont sok a kata (formagyakorlat) és küzdelemnél nem ütnek fejre)

küzdősportok amiket kerülj mert nem tanítják jól:

-Shotokan karate (sok a kata, kumite(küzdelem) gyönge)

-Wing Tsun (Máday és társainál nincs küzdelem és folyton fikáznak más küzdő sportokat olvass utána ha érdekel, más wing stílusok se jók sőt... pl:Wing Chun(ez egyébként az alap/"erdedeti"), wing csun tzun fuk muk fuk XD amúgy én is ezt csináltam anno sajna, ja és ami a legrosszabb nincs valós küzdelem és drága)

-Aikido (ezt is csináltam ez se jó itt sincs küzdelem, inkább egyfajta meditatív mozgás mintsem harc szerencsére nekem jó edzőm volt ebből)

-Tai chi (ugyan az a baj mint az előzőnél csak ez kínai)

- Bujinkan Ninjutsu (nonszensz)

- Krav maga (Izraeli cucc amit civileknek tanítanak az csak egy pénzlehúzás küzdelem itt sincs "túl halálos"...vicc)

-Turán jitsu (na jó ez meg mi a fasz?)

és még rengeteg olyan "harcművészet amiben nincs valós küzdelem tombol az elitizmus és a diákok megvezetése...

Küzdősportok amik fegyverforgatással foglalkoznak és szerintem jók:

-Kendo (japán kardvívás)

-Vívás

-Kali

vígaszdíjas:Kobudo

Küzdősportok amik fegyverforgatással foglalkoznak de szerintem kerüld:

-"magyar" szablyavívás (úgyszintén Máday érájába tartozik és ugyanúgy nincs küzdelem csak mutogatás, nem tudom az öregnek súlyos küzdelem fóbiája lehet)

-Iaido

-Batto jutsu

-kyudo (baszarás 30 órig készülnek egy lövésre és mellé megy a nemtudom hány danos mesternek)

2021. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De a legfontosabb, olyat válassz ahol van full contact küzdelem minden edzésen és van múltja az adott küzdősportnak
2021. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!