Ez a két küzdősport megfelelő egy kezdőnek?
A járvány után szeretnék elkezdeni egy küzdősportot. A keleti harcművészetek egyáltalán nem jönnek be nekem. Egyelőre nem értek a dolgokhoz de a küzdősportok közül a birkózást és a boxot látom itthon a legjobbnak. Azért mert a birkózás és a box egyszerű és nagyszerű. Jól látom? Jó döntést hozok ha a két küzdősport közül választok?
Azt is látom hogy sokan az önvédelemre sarkítják ki ezeket a küzdősportos dolgokat. Ez a része engem nem nagyon érdekel. Budán élek nem Ózdon úgyhogy nincs mitől félnem. Meg hát elég nagyra nőttem szóval még eddig nem kötött belém soha senki. Ami engem érdekel az az erőnlét fejlődése és úgy amblokk a sportérték. Szeretnék kezdőként jól dönteni.
Anno még nem voltak mélyen begyűrűzve Amerikába és Európába az idejétmúlt, korszerűtlen, túlbonyolított, teátrális, spiritualizmussal átitatott ázsiai stílusok, és azok hitvány hamisítványai. Ekkoriban még nem volt minden második faluban wing tsun tréning, Kovács Pista si-hing vezetésével. Ekkoriban ha az ember a bunyó és a küzdősportok világa felé orientálódott, akkor felkeresett egy boksz egyesületet, vagy egy birkózó klubot, és beiratkozott. Csak hogy néhány nevet említsek: Mike Tyson, Rocky Marciano, Papp László, Jim Braddock, Muhammad Ali a bokszot választotta. Aleksandr Karelin, John Smith, Ivan Yarygin, Bruce Baumgartner, Artur Taymazov a birkózást választotta. Ők koruk legjobb harcosai voltak, gyakorlatilag stílustól és súlycsoporttól függetlenül.
Érdekes! Nekik jó volt a boksz és a birkózás. A mai önvédelemmániás, megszállott, paranoiás birkáknak nem jó. Nekik nem! Ők otthon tespednek az ágyon, tömik a chipset a hamburgerrel, Netflixes akciófilmek és YouTube videók alapján képzelik el a valóságot. Az utcán folyamatosan azon kattog az agyuk, hogy vajon melyik szembejövő ember fogja őket megtámadni. Hetente kétszer-háromszor lejárnak shotokan karatézni vagy ninjutsuzni, aztán edzés után feljönnek erre az oldalra, és előadják, hogy ők a legnagyobb self defense szakemberek. Nekik nem jó a boksz és a birkózás, de ez nem baj. Nekik ott van az aikido, a hapkido, a shaolin, a baranta, és az egyéb nulla sportértékkel bíró rendszer. Mindenki űzze azt a stílust, ami neki való!
Sajnos sokan a bokszot és a birkózást is lerántják ebbe a paranoid önvédelmi ökörségbe, de őket ügyesen ignorálod, kedves kérdező! A boksz és a birkózás esetében alapvető, hogy az egyén erőnléte, állóképessége, kondíciója és kardiója folyamatosan fejlődjön, így ha a sportérték a legfontosabb számodra (aminek nagyon örülök), akkor bármelyiket is választod a két rendszer közül, nem fogsz csalódni. A lényeg, hogy színvonalas szövetséget keress!
1. köszi a gyors választ. Nagyon jól leírtad a dolgokat szerintem. Egyet tudok veled érteni nagyon is.
2. úgy értettem az egyszerűséget hogy a boxban nincs semmi felesleges. A keleti harcművészetekben sok a felesleg. A boxban nem. ezt máshogy gondolod?
4. köszi a választ.
5. annyira igazából nem akarok rúgni. rúgás ellen védekezni sem annyira. nem hiszem hogy engem valaha is meg fognak majd rúgni vagy ilyesmi. szóval ezt a részét nem érzem annyira fontosnak. engem ez az önvédelem dolog tényleg nem izgat úgy.
a tay box nem rossz küzdősport szerintem sem viszont elvileg nagyon nehéz jó edzést találni. a kempo meg nekem olyan hogy biztos van abból is jó de szerintem nem sokban különbözik itthon a színvonala mondjuk a kyokushin karatéhoz képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!