Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki megtanítana valamilyen...

Valaki megtanítana valamilyen küzdősportra, önvédelemre?

Figyelt kérdés
Nem ingyen gondoltam természetesen. A cél az lenne, hogy nagyobb eséllyel meg tudjam védeni magamat, szeretteimet, ha olyan helyzet adódna. Régebben volt már részem néhány ilyen helyzetben és sajnos mindig én húztam a rövidebbet, mert nem tudtam verekedni vagy megvédeni magam. És persze az önbizalmam is rendesen csökkent ezek miatt a rossz élmények miatt.

2021. márc. 13. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
387milliárd edző van a piacon, szerintem ne gyk-n keresgélj :D
2021. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy rendesen meg tudd magad védeni, sok év gyakorlás kell. Ha ez a sok év alatt csak nyugodt környezetben gyakoroltad (azaz nem támadtak meg többször ez idő alatt),akkor lehet, hogy ugyanúgy elvernek,mivel leblokkolsz a stressz/új helyzet miatt. Azaz lehetsz te sokszoros világbajnok boxoló is, attól még éles helyzetben éppúgy lefagyhatsz vagy elverhetnek.


Többen vannak,fegyver van nála...stb,akkor semmit nem fog érni a dolog.


Az én edzőm (kb 40 éve küzdősportol) mindig azt mondta,hogy a legjobb védelem a futás. Szégyen,nem szégyen,de az a biztos. Melyik a rosszabb? Egy szétvert arc,törött csontok+pár hét kórház vagy kis futás? Na ugye... Plusz másik bölcsesség tőle: szavakkal kell lerendezni, a bunyó a végső eset,ha a szavak és a futás már ki van lőve. Rengeteg esetben szavakkal le lehet fegyverezni a másikat (persze nem káromkodással,hanem nyugodt beszéddel), úgyhogy én a helyedben ezt fejleszteném először és a futást.


Mellesleg nem tudom, hogy hol laksz vagy mit csinálsz, hogy ennyiszer beléd kötnek. Belém eddig egyszer álltak csak,de az is azért, mert pöppet szar környék volt és hülye voltam,mivel visszaszóltam. Bunyót nem tudtam elkerülni,de egy combossal megoldottam. Elesett én megy gyorsan elhúztam a csíkot. Többet nem is jártam arra. El kell kerülni a felesleges konfliktusokat.


Ha elment a korona,akkor keress egy rendes edzőt és járj el edzésre. Pár év alatt elérhetsz egy olyan szintet,amivel lehet esélyed.

2021. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Értem, hogy sok év gyakorlás kell, meg akkor sem biztos, hogy sikerül megvédeni magam, de biztosan nagyobb eséllyel, mintha semmit sem tudok, mint most ugye.


Elfutás: ez nem mindig opció, például ha vannak veled olyan személyek, akiket nem akarsz otthagyni a bajban, pl. családtag, barát stb.

Ezen kívül az ember nem tud mindent lenyelni ha van büszkesége, nem lehet mindig elfutni. Persze egyértelmű túlerő esetén ez a legokosabb, de ha csak egy másik személy az ellenfeled akkor megalázó elfutni. És igen, benne van a pakliban akár pár hét kórház vagy rosszabb is, de a másik oldalon ott a szégyen, ami akár évekig vagy örökre veled marad, ezt tapasztalatból tudom. Mérlegelni kell kinek mi éri meg. De a megalázkodás férfiként nagyon nehéz.


Nem laktam egyébként különösebben rossz helyen, átlagos vidéki kisváros. Szórakozóhelyeken volt a legtöbb incidens.


Személyi edzőt fogok keresni. Köszi még egyszer a válaszokat.

2021. márc. 13. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Hmm... Itt a felfogással és gondolkodással vannak a bajok. Egyrészt nem megalászkodás az,hogy nem verekszel. Először szóban kell lerendezni. Ha tudsz értelmesen beszélni és magabiztos vagy (mondjuk akkor valószínűleg nem is kötnek beléd) akkor lezavarod nyugodt hangnemben,szóval.


,,Az ember nem tud mindent lenyelni,van büszkesége".... Verekedni büszkeség? Szerintem rohadt gáz dolog,ha csak úgy tudod elintézni. Ezer szálalékig biztos vagyok benne,hogy megelőzhetőek lettek volna az eddigi elverések. Ha nem is mind,de egy része.

Mellesleg miért zavar, ha valaki beszól? A szavaknak csak akkor van ereje,ha te adsz nekik. Amúgy olyan a vélemény és más szavai,mint a seggl.uk. Mindenkinek van,de senkit nem érdekel a másiké. Fel kell nőni és elengedni a bántó dolgokat. Ameddig ez nincs,addig csinálhatsz bármit, éppúgy megalázó lesz.


Hmm... Szerinted inkább megéri a kórházas pihenő azt, hogy ne legyél ,,szégyenben". Megintcsak azt tudom mondani,hogy a hozzáállással van a baj. El kell engedni a dolgokat,amik sértik az egót,merz ez csak rajtad áll. Szerintem pár hét kórház, gipszelt kar,törött borda, roncsolt belső szerv...stb sz@rabb dolog,mimt a futás és az utána lévő hatalmas ,,szégyen". Valószínűleg az újságog címlapján lesz,hogy ,,a gyáva férfi elfutott támadója elől". Elég valószínű...


Mondanám,hogy ha gyengébb az ellenfeled,akkor verekedjél nyugodtan. Na itt több baj van: 1.: Ha olyan hülye, hogy erősebbe köt,akkor nem érdemes vele leállni, merz szavakkal is el tudod intézni.

2.Gyengébbnek tűnik,de ott lapul a kis pillangó a zsebben. Amikor az már előkerült,akkor rég megszívtad.


Többet nem is írok,mert nincs értelme. Hozzáálláson és az önbizalmadon (hiszen ha érdekel,hogy másnak mi a szégyen és hogy ekkora jelentőséget nyilvánítasz egy-egy beszólásnak,akkor ott ezen is van mit csiszolni) kell javítani. Addig ne is kezdj bele küzdőportba,mert 1 hónap után úgy fogod érezni,hogy te kemény vagy és mindenkit leviszel a földre. Igenám,de ez hamis önbizalom (jobb helyeken ezt pl meg is említi az edző,hogy ilyen előfordulhat.) Majd megtapasztalod te is. Szóval kevés tudással még jobban elvernek,mintha semmit nem csináltál volna,mert nagyon ragaszkodni fogsz a technikákhoz és azokra fogsz figyelni az ellenfél helyett.



Nem kell sértésnek venni semmit,amit leírtam (megintcsak a véleményes részre vissza lehet térni ;) ),csak leírtam az észrevételeimet. Ha ezeken változtatsz,akkor elhiheted, hogy nem leszel többet ilyen helyzetben (legalábbis jóval kisebb eséllyel).

2021. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet mindenben, de alapvetően igazad van. próbálok ezekre is figyelni majd. Köszi a választ!
2021. márc. 14. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó kis ökölvívás kell neked, kérdező.
2021. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szívesen megtanítanálak ingyen is de az lenne a kérdésem hogy hova valósi vagy?
2021. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jól hangzik. Budapesten élek most.
2021. ápr. 16. 21:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!