Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Szerintetek...

Küzdősportolók! Szerintetek mi lenne az eredmény?

Figyelt kérdés
Egy angol vagy amerikai 110 kg-os 200 cm magas ökölvívó bajnok és egy 70 kg-os 175 cm magas thaiföldi muay thai boxoló összecsapna. Bár a súlycsoport eltérő, de mind a két bunyós csak a saját stílusában lévő technikákat alkalmazhatja. Egyikükön sincs bokszkesztyű! Az ökölvívó csak a kezét, a thai boxoló pedig csak a kezét, sípcsontját, térdét és a könyökét használhatná. Birkózás, földharc, dobás, fojtogatás ....stb Tilos. Szerintetek melyikük győzne? Indokot is kérek.
2010. aug. 19. 09:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
egyetlen probléma van: a "tökrúgás" semmilyen szabályrendszerben nem engedett.
2010. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

az utca szabályrendszerében megengedett.


Egyébként a kudo-ban is megengedett, ha a nagyobb termetű versenyző legalább 30%-al nehezebb a kissebbnél.


110>70*1.3

2010. aug. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát olvastam itt sok mindent, sokan a bokszolóra szavaznak. Én szerintem a thai nyerne. Egy tradicionális muay thai bokszot profi szinten űző thaiföldi harcos, azért hatalmasat tud rúgni a sípcsontjával (pláne combra), és ha öklözni nem is tud olyan jól mint egy ökölvívó, de a könyökével tud hatalmasat ütni. Ez az egyik. A másik pedig az, hogy a thai bokszolók sokkal szívósabbak,tehát az ütésálló képességük, a fájdalomtűrő küszöbük magasabb, mivel a muay thai keményebb sport a boksznál. Lehet hogy tömegre 40 kg-val kisebb, de fürgébb hajlékonyabb, rugalmasabb és robbanékonyabb. Ha nem kapja be az ökölvívó ütéseit, és lábával távol tudja magát tartani, akkor simám szétrúgja a combját és ott a comb K.O. Legalább is én szerintem. Ettől függetlenül azért még várom a kommenteket!
2010. aug. 21. 09:25
 14/14 anonim ***** válasza:
ne általánosíts, egyik harcművészet sem jobb a másiknál, maximum az, aki űzi...
2010. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!