Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen költségei vannak a...

Milyen költségei vannak a vadászatnak és ezek közül melyik "állandó" költség?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy valaki vadászhasson, mindenképpen szükséges vadász vizsga. Gondolom itt van egy képzési díj, egy vizsgadíj és nem tartom kizártnak, hogy magának az engedély kiállításának is van egy költsége.

Ezek után, ha valaki fegyvert szeretne, arra is le kell vizsgázni. Itt gondolom megint külön a képzési díj, vizsgadíj, fegyverszekrény, maga a fegyver, golyós puska esetén távcső, lőszer, öltözet, stb.

Pontosan milyen költségek vannak és ezek nagyságrendileg mekkorák? Melyek amik egyszeri költségek (pl fegyver megvásárlása) és melyek állandóak (ha nincs saját fegyver, nem tudom van-e lehetőség bérelni, vagy épp évente megújítandó vizsgák, stb)?

Tisztában vagyok vele, hogy széles skálán mozognak az összegek, hogy csak egy példát említsek, fegyvert is lehet használtan ~50 ezer forintért venni, meg van millióért is, de mondjuk egy belépő szint esetén milyen költségek vannak.

Illetve nem tudom kötelező-e a tagság valamilyen vadásztársaságnál, amennyiben igen, ennek milyen költségei vannak? Ha nem, akkor hogy lehet másként vadászni (alkalmi díj, meghívásos alapon, stb)?


2021. jan. 12. 01:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!