Horgászásba szeretnék kezdeni. Mindent összevetve, mennyibe fog ez nekem kerülni?
Tehát, teljesen új vagyok, nincs semmiféle papírom még. Sok ellentmondásos információt hallottam ismerősöktől, meg olvastam neten, ezért jó lenne pontosan tudni, hogy hogyan is zajlik ez.
- Kötelező e vizsgát letenni? És ha igen, mennyibe fog kerülni, és tanulnom kell e rá, vagy csak befizetem és megkapom?
- Éves engedély magyarországra, aztán gondolom azon belül is kell területi engedély.
- Mint újonc, kell e fizetnem afféle "belépési" díjat?
- Vannak e egyéb költségek, mint például haltelepítés, meg ilyesmi?
Tehát a lényeg, ha én fogni akarom magam, és a Komárom-Esztergom megyei Duna szakaszon egész évben horgászgatni szeretnék újoncként, az ÖSSZESEN mibe fog nekem kerülni, és milyen papírokat kéne összeszednem hozzá?
28 éves vagyok egyébként, ha az számít. Vannak horgász ismerőseim, úgyhogy a horgászat ismereteit tőlük majd megtanulom, csak ugye az árakat nem tudják ők se megmondani, és kicsit mindegyikük mást is mond, úgyhogy gondoltam megkérdezem itt. Az is jó, ha valami olyan oldalt linkel valaki, ahol pontosan és érthetően minden költség le van írva.
18 év felett kötelező a vizsga, kivéve a magán tavakra. Ott nem mindenhol kérik, de sok magán tónál mondjuk ez már alapkövetelmény. Valamennyit kell rá tanulni, de nem egy államvizsga... Méretkorlátozások, tilalmi időszakok, hal felismerés, alap dolgok...
Maga a vizsga úgy tudom 3500 Ft. Ha ez megvan, akkor ezentúl évente kiválthatod az állami horgászengedélyt, ami kb. 5000 Ft. Ha ez megvan, akkor eldöntheted, hogy az adott horgászegyesületnél kiváltod-e az éves horgászengedélyt, vagy sem. Magán tavakra nyilván ez nem kell, ott csak az állami jegyet szokták kérni. De tegyük fel, ha kiváltod egy adott tóra/folyóra az éves területi engedélyt, akkor az kb. 15-30 ezer Ft között van. Ez nyilván tavonként eltérő ill. különbség van a "csónakos" és a "parti" engedély között is.
Hozzájárulási díjat szerintem csak a kisebb egyesületekben kérnek, nagyobb tavakra ez nem jellemző, vagy már alapból benne van a területi jegy árában.
Az összességében durván egy 35-45 ezer Ft. Vizsgáznod pedig csak egyszer kell, és nem évente.
Találtam egy táblázatot, nem tudom, mennyire friss, de Komárom megye, és Duna:
Persze az a legegyszerűbb, ha személyesen bemész az adott horgászegyesülethez, amit ismersz. Vagy rákeresel neten, hátha van weboldaluk.
Elvileg nem horgásztathat senki olyan embert, akinek nincs engedélye. És ez csak az első lépés a legális horgászat adminisztrációjában.
Kötelező vizsgát tenni. Egy életben egyszer. Ha nem hagyod el a papírt, akkor az örökre jó.
Ki kell váltanod az állami jegyet és a fogási naplót. Ez évente néhány ezer forint körüli összeg.
Be kell lépned egy egyesületbe. Én olyan egyesület tagja vagyok, aminek nincs horgászvize. Ez is néhány ezer forint körüli összeg. Én napijegyet veszek, ha elmegyek valahova horgászni.
Ha tudod, hogy a Duna Komárom-Esztergom megyei szakaszán akarsz majd horgászni, akkor meg kell venni a területi jegyet is. Sajnos a komáromi vasúti híd a határ két terület között, úgyhogy döntened kell.
Lefelé a kemhesz.hu -t olvasgad, felfelé a győri előre htsz van.
Nyilván közel laksz ahhoz, ahol horgászni fogsz. Ahol vizsgázol vagy bármelyik helyi horgászboltban megmondják mi mennyibe kerül.
Megnéztem neked az árakat:
Állami jegy: 2200
Egyesületi tagsági díj: változó 3-6 ezer forint szokott lenni.
Területi jegy: Duna komáromi hídtól felfele éves: 18ezer, lefele: 12ezer
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!