Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a csípőm, ha futok?

Miért fáj a csípőm, ha futok?

Figyelt kérdés

A csípőm vagy a csípőmnél szokott fájni bal oldalon. Már körülbelül 4 napja van ez, és április óta futok. Persze volt néha egy kis kihagyás. Nem szoktam bemelegíteni, csak annyi hogy nem rögtön futok hanem 1-3 percig sétálok, és aztán futok. Sajnos nem bírok futni így, mert nagyon fáj. Észrevettem, hogy akkor fáj ha ugrok. Mert ugye amikor futsz, akkor a lépésnél felugrasz egy kicsit. Így csak sétálni bírok. :(

Köszönöm előre a válaszokat!


2010. aug. 12. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mert nem hagyod pihenni 2-3 naponta fuss.
2010. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
És ha jobb oldalra hajolsz a felsőtesteddel akkor nemfáj? Úgy értem feszülés közben. Nekem is ugyanez van, mint neked csak nekem jobb oldalon fáj. Elmentem ortopédiára, ahol kiderült, hogy gerincferdülésem miatt fáj, ezért nem futhatok.
2010. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is fáj(t), csak a jobb oldalamon. Akkor nem szokott, ha megnyomod ott a csontod?

Mert nekem igen.

Mondjuk én leválottam a futócipőmet, szóval azóta nem érzékelem ezt futás közben. Lehet ez volt nekem a baj, de nem biztos. Mondjuk új cipőben már a térdem is jó, addig viszont ott is éreztem fájdalmat.

2010. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor is fáj, ha jobboldalra hajolok. Ha megnyomom, nem fáj.

Körülbelül egy hónappal ez előtt a jobb bokám, azután pedig a jobb térdem fájt, és most meg ez. Nem tudom mi lehet a gond. Nektek csak a csípőtöknél fájt, vagy előtte nektek is fájt a lábatok is? Na meg már 1 hete minden este elkezd fájni a derekam. Akkor ez mind a futás miatt van? :( Nem hagyhatom abba!!

2010. aug. 12. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Majdnem biztos,hogy porckorongsérv.Ha már a lábba is sugárzik,valószínűleg ki is fakadt.

Sürgősen ideggyógyászat és MR!

2010. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a lábam egy hónapja fájt, azóta nem, a derekam csak egy hete kezdett fájni, és 4 napja van ez a csípőmmel, amikor futok. Utána olvastam és a kisugárzás az inkább később szokott lenni, nem? Másrészt meg 17 éves vagyok. Ilyen fiatalon lehet sérvet kapni? :-o
2010. aug. 13. 00:05
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Simán lehet fiatalon is.A gyógytornán a legtöbben 16-18 évesek.
2010. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet sérvet kapni a szomszéd gyerek 8 évesen lett sérves. De azt nem értem, hogy pontosan, hol fáj. A forgód a porcnál, az oldalsó hasizom alsó része, a combod felső része vagy a feneked? Kérlek karikázd be ezen a rajzon:

[link]

ha az izom fáj az elmúlik, ha a porc akkor keress fel egy szakorvost ad majd rá tápkieget.

2010. aug. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Férjemnek is fájt ,neki a gerincferdülése okozta a bajt.
2010. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link] Itt a kép.

Orvoshoz nem szeretnék menni. Viszont ma akárhogy fog fájni muszáj lesz futnom legalább 20-30 percet. Éppen fogyókúrázom és majdnem 1 kg visszajött.

Lehet gerincferdülés, nem tudom. De a derekam egyre rosszabb, és néha már feljebb megy a hátamon a fájdalom.

Még egyszer köszi, hogy segítetek!

2010. aug. 13. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!