Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók! Milyen futó cipőtök...

Futók! Milyen futó cipőtök van? Linkelnétek jó futó cipőt? Péntekre szeretnék venni egyet.

Figyelt kérdés
elkezdtem futni. És pénteken vennék rendes futócipőt belinkelnéd esetleg, hogy Neked milyen cipőd van? És mennyire jó, kényelmes, rugózása? És viszonylag elfogadható árban (3-8 ezer)
2010. aug. 12. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elszomorítani de ennyi pénzből nem nagyon fogsz jó futócipőt venni.Meg nem bántásból mondom, de ránk hallgass, hanem próbáld fel a cipőket és úgy dönts hogy melyik jó.Többféle futócipő létezik és nem mindenkinek válik be ugyan az.Én is úgy jártam, hogy vettem új cipőt , a boltba még kényelmes volt, futáskor viszont már nem.

Nem tudom hogy ahol laksz van e Hervis, vagy Intersport.Ott vannak viszonylag jó cipők olcsóbban.

2010. aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ. A terep viszonyától kezdve egészen a te lábadig. A legjobb ha végigpróbálod az összes cipőt amit meglátsz, mert lehet, hogy egy 3e forintos cipő a megfelelő de az is elképzelhető, hogy egy 18e forintos. Mindenkinek más az igénye. Ha nagyon jó betonúton futsz akkor a puhább talpú a célszerűbb, ha salakon vagy füvön akkor a teremcipő szerűségek, ha pedig földúton akkor viszont a keményebb talpú. Nekem volt 1500 forintos és 20e forintos cipőm is, ha jól van kiválasztva akkor nincs különbség.
2010. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lábadtól és a terepviszonytól függ, milyet választasz. Én pl. nem futócipőben futok, mert nem találtam olyat, ami a lábam felső részét rendesen tartotta volna, mindegyik laza volt, ez pedig igen fontos szempont. Egy Merrell (vibram) márkájú nyári "túracipő"-nek titulált cipőben futok, pont illik a lábamra, könnyű, rugalmas talpú nem töri fel sehol a lábam. Ez 23.000 volt.

itt a kép:

[link]

2010. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez van már évek óta, nem is tudom, hányadikat nyüvöm:


[link]


Nagyon bevált terepen is, de betonon is megy.


Abban én se hiszek hogy pár ezerért lehet olyan cipőt kapni, amiben tényleg lehet tartósan futni. Lehet, hogy már pillanatok alatt lesérülsz, de középtávon biztos tönkremész valahogy pl. egy vietnámi vászon tornacipőben. Gondolj arra, hogy futás közben ötvenszer akkora erővel csapod le a lábad, mint gyaloglásnál. Ilyenkor fokozott védelem kell, és ez a pár ezres cipőkben nincs benne. Ez az egy, amire muszáj költeni, ha futni akarsz. A ruha már nem annyira életbevágó.

2010. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!