Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha korán kezdek gyúrni,...

Ha korán kezdek gyúrni, valóban megállok a növésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves srác vagyok, és jövő nyáron leszek 15, akkora terveztem hogy elkezdek konditerembe járni, vagy itthon gyúrok. Hallottam innen-onnan, hogyha nagyon korán kezd el gyúrni valaki, akkor megállhat a növésben és teljesen hazavághatja a gerincét. Ezek mennyire igazak, valóban megállhatok a növésben?:S Mert azt nem szeretném.


Néhány adat rólam, mert gondolom ezek fontosak ennek a megítélésben:

Testmagasságom: 168-170 cm körül

Súlyom: 55kg

Illetve van egy enyhe gerincferdülésem, ez is számít gondolom, alapjában véve pedig gyenge a testalkatom ezért akarom JÖVŐRE elkezdeni az egészet nyáron, akkor leszek 15.


Nem szeretnék 2m-es szekrénnyé válni, de azért a 178-180cmes magasságnak örülnék, ezért kérdéses ez a ,,megállok a növésben ha gyúrok" dolog.


Nagyon köszönöm a válaszaitokat, előre is!


2010. aug. 5. 13:58
1 2
 11/11 clint ***** válasza:

az a gáz, hogy a gerincedre épphogy ajánlott az edzés!!!

Otthoni edzéstől tuti nem állsz meg a növésben. Lényegében ez a növésleállás az amikor olyan szinten szétterheled a csontokat (gerinc és láb), hogy azok nem bírnak fejlődni.

Ehhez igen keményen kéne erőltetned. Egyszerüen végezz laza edzést közepes erőbedobással és tuti nem lesz gond, az izmosodással meg ne foglalkozz, ilyen korban menni fog gyenge gyakorlatokkal is.

2010. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!