Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha korán kezdek gyúrni,...

Ha korán kezdek gyúrni, valóban megállok a növésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves srác vagyok, és jövő nyáron leszek 15, akkora terveztem hogy elkezdek konditerembe járni, vagy itthon gyúrok. Hallottam innen-onnan, hogyha nagyon korán kezd el gyúrni valaki, akkor megállhat a növésben és teljesen hazavághatja a gerincét. Ezek mennyire igazak, valóban megállhatok a növésben?:S Mert azt nem szeretném.


Néhány adat rólam, mert gondolom ezek fontosak ennek a megítélésben:

Testmagasságom: 168-170 cm körül

Súlyom: 55kg

Illetve van egy enyhe gerincferdülésem, ez is számít gondolom, alapjában véve pedig gyenge a testalkatom ezért akarom JÖVŐRE elkezdeni az egészet nyáron, akkor leszek 15.


Nem szeretnék 2m-es szekrénnyé válni, de azért a 178-180cmes magasságnak örülnék, ezért kérdéses ez a ,,megállok a növésben ha gyúrok" dolog.


Nagyon köszönöm a válaszaitokat, előre is!


2010. aug. 5. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem a növésben állsz meg, hanem túlterhelheted egyes izomcsoportjaidat és ízületeidet. Ha súlyzózol, akkor porckorongokat is. Személyi tréner, vagy valamilyen edző, sportorvos felügyelete nélkül szerintem is veszélyes.


Inkább válassz valamilyen olyan sportágat, ahol erősödhetsz is! Az otthoni, egyedül végzett "gyúrás" ebben a korban nagyon nem ajánlott. Szteroidok, egyéb izomtömeg-növelő szerek pedig szóba sem jöhetnek!

2010. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem a bátyáim 13-14 éves koruktól heti rendszerességgel jártak sportolni(egyik foci másik kézi). És ahogyan visszaemlékszem ők otthon súlyzóztak. Sztem nem állnál meg a növésben ők is 190 cm körüliek. De inkább a gerinced miatt járj úszni, meg otthon súlyzó, vagy vmi hasonló. Attól függ, hogy hova szeretnél izmokat. Ha a karodra akk sztem a fekvőtámasz is jó lehet. Rem segítettem.
2010. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Az előző vagyok. Az, pedig hogy hány centi leszel sokat számít a genetika is.
2010. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából has - és mellizmot szeretnék, valamint a vállamra és a karomra... (nemtudom hol helyezkedik el a bicepsz stb, ezeknek majd utánajárok, mert egyelőre csak nagyvonalakban tervezem az egész gyúrást jövőre)


Még várok további tapasztalatokat, tanácsokat, köszönöm mindenkinek. :)

2010. aug. 5. 14:30
 5/11 anonim válasza:
16 éves vagyok 15éves koróm óta járok konditerembe és növök.:D
2010. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelj , adnék egy tanácsot . Az az egy év semmit nem számít , csak elpazarolnál egy évet az életedből . Én 13 éves koromban kezdtem edzeni , és most 187cm vagyok , szóval egyáltalán nem álltam meg a növésben . A legfontosabb , hogy csak laza edzéseket végezz , de MINDEN izomcsoportra (lábra is) , és hagyd ki a gerincterhelő gyakorlatokat (guggolás , felhúzás stb.) . És mindig törekedj a tökéletes végrehajtásra . Mindenképpen konditerembe menj , ne otthon eddz , sokkal biztonságosabb . Figyelj az étkezésedre is , egyél minél többet . Ezek mellett nem lesz semmi bajod . Ajánlom a body.builder.hu oldalt . Sok sikert , jó edzést ;)
2010. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha szeretnél még valamit tudni , írhatsz privát e-mailt is , válaszolni fogok . Előző voltam .
2010. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem lenne gondom azzal, hogy most kezdjem el, csak van egy 18 éves bátyám, és ő azthiszem gyúrt fél-1 évig, de ő is azt mondogatja hogy 14 évesen még korai, stb. Meg nem tudom anyukám engedné e, nem az a szigorú fajta, csak ,,nem akarja hogy tönkretegyem magam". Én próbáltam velük megértetni, de azthiszem ha várok vele fél - vagy egy évet, akkor ő is látni fogja, hogy komolyan gondolom és képes vagyok rá.


Az oldalt megnézem, nagyon köszönöm a segítséget. :)

2010. aug. 5. 14:53
 9/11 anonim válasza:

Simán gyúrhatsz, csak nem kell ronggyá terhelni a tested.

Ahogy előttem már írták használd kétnaponta a 4 alapgyakorlatot azaz fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás, guggolás plusz úszás héten 1x aztán jó is vagy.

Ezt meg már most is elkezdheted,

de előtte nézz fel a body builder-re.

2010. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én 14 éves koromban kezdtem el a "gyúrást" persze odafigyelve és nem nagy súllyal. Csak pozitívumokat tudok mondani, nagyon sokan segítettek anno abban a teremben ahol kezdtem, számomra ez pozitív csalódás volt, mivel azt képzeltem az összes kopasz egy beképzelt vadállat :). Sose erőltesd az edzéseket, elég lesz majd olyan 17-18 éves korodtól komolyabban venni (vagy késöbb) heti 2 edzés már nagyon sokat jelent. Amúgy az elöttem szólókhoz én is csatlakoznék: nézz fel a body.builder.hu-ra


ja : 190cm/22f vagyok:)

2010. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!