Kedvenc sport?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Küzdősportok.
2020. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 subrette ***** válasza:
100%
Úszás.
2020. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek egy sportban gondolkodni, inkább "sport-csomagokban". Olyan sportágakat kedvelek, amelyek összességében kiegészítik egymást.


Nagyon szeretek röplabdázni, de aki járatos benne, hogy más-más jellemvonásokat igényelnek az egyes pozíciók. Én magam nem 4-es vagyok, hanem magasságomnál fogva 2-es (feladó). Szeretem benne azt, hogy kontaktálhatok benne a csapattársaimmal és átláthatom nagyjából az egész pályát. A csapatsportágak közül ez jön be a legjobban.

A kontaktsportokból leginkább a tradícionális önvédelmi rendszerek (értsd: harcművészetek, azaz do-k) tetszenek, mert habár mozgásformák, nagyon erősen építik a jellemem. Jóllehet, nem olyan hatékonyak rövidtávon, ez nem riaszt vissza... Évtizedes tapasztalat után rá lehet érezni arra, mire is való egy do. És épp ez tetszik benne, hogy megtalálhatom a taot és benne önmagam.

Az egyéni sportokért nem vagyok oda, de ha mindenképp: akkor a jóga. Nem vagyok túl hajlékony, éppen ezért kínszenvedés egy póz, de egészen más képességeket igényel, mint a röpi, vagy az önvédelem.

Ugyanakkor e három együttesen felfűzhetők egy olyan sémára, ami alapján elmondhatom, ezek a sportágak "valók nekem".

2020. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fa_ember16 ***** válasza:
nekem jégkorong,biciklizés,úszás,mma szabályrendszerű kickbox és még a kondizás. Igazából jégkorongozni már nem járok,de nagyon szerettem.
2020. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

röplabda, vizilabda, ping pong

Szeretem még: korcsolya, műugrás

2020. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Korcsolya, tenisz, pingpong
2020. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lövés (nyíllal) is tetszik, bár azt még sajna nem volt lehetőségem kipróbálni :(
2020. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fa_ember16 ***** válasza:
#7 nyíllal lövés tök jó,de nekem annyira nem jön be mint a légpuskával lövés,vagy sörétes/vadászpuskával lőni.de kinek mi
2020. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!