Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az egészségtelen, ha 14...

Az egészségtelen, ha 14 évesen gyúrok?

Figyelt kérdés
Esetleg nem gátolja a növekedést,vagy valami más káros hatása nincs?
2010. aug. 3. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
LOL mért lenne énis 14 évesen kezdtem most 18 vagyok és nem tapasztaltam semmilyen káros hatást XD Kezd el nyugodtan de a súlyokat ne nagyon erőltesd dolgozz 12-15 ismétléssel,főleg húzódzkodás,tolódzkodás,fekvenyomás,bicepszhúzás rúddal,hasprés szerepeljen a programba.
2010. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Egyik haverom 14 évesen kezdte és vmi lett a hátával,úgy,hogy meg kellett műteni. Megműtötték,majd lebénult...
2010. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Persze lehet hülyén is edzeni, én is sérültem már meg... A barátodnak szerencsétlen volt, neki nem kellett volna 14 évesen edzenie, legalábbis úgy nem ahogy csinálta.

A lényeg hogy 14 évesen még nem kell hardcore edzéseket csinálni, nem kell erőltetett ismétlés, óriás sorozat.. és törekedj a szabályos végrehajtásra!

2010. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 clint ***** válasza:

annyi, hogy edzél és ne gyúrjál.

Ha nagyon nagy súlyokkal dolgozol megállhatsz a növekedésben, de sima edzéstől nem.

2010. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
10 kg-val szoktam :D
2010. aug. 3. 19:32
 6/8 clint ***** válasza:

mit??

A hát és lábgyakorlatokat ne erőltesd túl. Az talán kihathat a növekedésre. a karozás, mellezés nem.

2010. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ilyen fiatalon még ne annyira,súlyok helyett inkább a testeddel eddz(futás,váltott lábbal ugrálás,fekvőtámasz stb)
2010. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

neviccelj . 10 éves korom óta gyúrok. rendesen: fekvőpad,súlyzók,futás,bicikli,foci stb.

még sakköt is:D

2010. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!