Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tornagyakorlattal...

Milyen tornagyakorlattal tudnám megerősíteni a térdemet?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta, azért fáj olyan gyakran a térdem, mert gyenge (örököltem-.-) és hogy erősítsem különböző tornagyakorlatokkal. Mondanátok ilyeneket?

15/L


2010. júl. 30. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel nekem is hasonló tünet! Neked nem mondott semmit az orvos? Erősíteni kell?

16/F

2010. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
egy kisebb sérülés után mentem, amikor úszás közben kikattant és beállt és akkor napokig rálépni sem mertem, úgy fájt. az orvos megvizsgálta, hogy nincsen benne folyadék, az volt a baj, hogy rosszul úszok (rosszul tanultam meg, mikor kisebb voltam), és az izületek úszás közben alapból lazák, így sikeresen beállt. gyógyszert sem írt fel, csak annyit, hogy erősítsem.
2010. júl. 30. 13:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi is a térd ? Izület . Azt nem leht erősíteni , max ezt a célt szolágló táp.kiegekkel .
2010. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
lehet erősíteni a környező izmokat, hogy fixen tartsák. Szerintem valamilyen szinten a lovaglóállás, guggolás is erősíti, de lehet, hogy vannak ennél jobb módszerek, amik kifejezetten csak azt a részt erősítik.
2010. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
pilates
2010. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen, a körülötte lévő izmokra értettem, hogy biztosan tartsák.

a guggolás tönkreteszi...

2010. júl. 30. 14:03
 7/15 anonim válasza:
Gyaloglással. Én már felállni sem tudtam, úgy elgyengültek a térdeim, aztán elkezdtem dolgozni egy olyan helyen, ahol egész nap gyalogoltam. Jó az úszás is, de ha gyalogolsz, tegyél a bokádra egy súlyt.
2010. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 30. 14:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Könyvet raksz a sarkaid alá,a kezed csípőre teszed,megfeszíted a combod enyhén homorítasz és leguggolsz lendület nélkül.Felállásnál nem nyújtod ki teljesen a combod.

Minden másnap 3x10 és minden héten növeld 5 db-al,amíg nem megy a 3x50,vagy ha kitartó vagy 3x100.

Viszonylag lassan,feszített izmokkal hatásos.

2010. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem^^ ezt kipróbálom mindenképp.
2010. júl. 31. 02:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!