Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás céljából nekiálltam...

Fogyás céljából nekiálltam edzeni. Követem a zsírégetés zóna szabályait, és próbálok a megfelelő pulzusszámot körül mozogni (inkább felette). Viszont nem izzadok ha ebben a zónában tartom. Miért? Ez probléma?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, 58 kg, 161 cm. Kocogni járok. Egy okosórával mérem a pulzusom, ami nyilván nem a legfontosabb, de nem hiszem hogy mondjuk 20-at tévedne.
2020. márc. 30. 02:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól csinálod! Nem gond, hogy nem izzadsz, az izzadás amúgyis szinte csak a víz távozása a szervezetből. Bár érdekes is egyben. A zsírégető zónában kevésbé fogsz izzadni, mint a kardio zónában, de örömmel olvasom hogy végre valaki nem kardiózik, hanem zsírt éget.

Az okosórával hogyan méred? Mondjuk lehet maradi vagyok, de 5 évvel ezelőtt egy barátom vett olyat, ami konkrétan erre volt kitalálva, és akkor 1-2 szenzort el kellett helyeznie a testén, ami valószínűleg pontosabb mint egy sima karóra. Bár lehet ma már ott tart a technika, hogy nem :D Nekem a fülesemben van (Samsung Gear Icon-X 2018 vagy 19 nem emlékszem) ilyen szenzor, de még sosem használtam.

Hülyeségnek tűnhet, de anno mikor én is csak kocogtam termen kívül, kipróbáltam ezt a folpackkal betekerős dolgot, és attól úgy izzadtam has tájékon mint a disznó. De pl a scitecben meg egyéb helyeken vannak ilyen thermo zsírégető övek, amik már full jók, ha esetleg keveselnéd-rásegítenél. Valamint a Biotech USA Super Fat Burner kapszuláját tudom ajánlani, segít a zsírégetésben, és ezerszer előbb elkezdek tőle izzadni (meg zsírt égetni gondolom) egy sima hegymenet séta során mint nélküle.


Mennyit jársz kocogni? Mert ugye 40-45 perc mozgás után kezd a test zsírt felbontani, és kocogásra kb 40 perc alatt kb 2 km-ert ajánlanak (nekem ez be is vált), ha csak kocogni mész. De épp ezért én 1-1.5 óra súlyzós edzés után szoktam 20 percet aerobozni (lépcsőgép, séta hegymenet, bicikli, elipszis trainer stb, a zsírégető pulzus tartományban), és akkor fixen égetek már. Ha csak aerobozni mennék le, akkor kb 1-1,5 órát tuti hogy le kéne sétálnom satöbbi.

BTW én nem vagyok egy izzadós fajta, simán letolok úgy 2 óra kondit, hogy nem izzadok meg, de használ, szóval még a nem túl izzadósok is azért szerintem meg kell izzadjanak zsírégetésnél.

Gondolom azt említenem sem kell, hogy fogyás céljából nem csak edzeni kell, hanem odafigyelni a kajára, de mivel az itt nem volt téma nem fejtem ki, max ha érdekel majd :)


23/F, 5 éve kondiban.

2020. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A neten 40-50 percet ajánlottak, én olyan 45-öt szoktam, de akkor lehet hogy az időhosszon kéne változtatnom. Most elkezdtem keverni egy kis változó intenzitású futással, mert abban jobban kifáradok. Ez úgy néz ki, hogy reggel 40-45 perc kocogás, este 20 perc változó intenzitású. Ez a 40 perc 2 km arány megvan. Későbbi terveim között van egy minimális szálkásítás, de nagyon nem bírom jól az izmok nyúzását ilyen módon.

Egyébként az okosórát egy speckó zöldfényes valamivel mérik csuklón, többé kevésbé pontosan (a villógó fény az éren átáramló vért érzékeli) . Vannak az ilyen mellkaspántok, amikkel pontosan lehet mérni, de mivel az nincs itthon, azzal dolgozom ami van.

2020. márc. 30. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

jaja olyan pántos dologra gondoltam. A fülesemben meg vörös fény van. Hát valamennyire biztos, hogy közelítő érték.

Nem csinálod rosszul amúgy, finomítani kell rajta, ja :) Vagy lehet hogy túl jó az állóképességed és nagyobb terhelés kell. Pl én mikor kezdtem az edzést anno, és az aerobot, akkor kb 130as pulzusnál behaltam, a barátom meg aki focizott 10en x éve meg ilyen 160on sprintelt kb végig és még akkor sem érezte úgy hogy hatna rá :D Meg valóban nem is volt látszatja annyi eleinte.


HIIT amit csinálni akarsz, nézz majd rá a kifejezésre, Lazar Angelov is elméletileg annak a módszernek köszönheti a szálkásságát (szerintem meg a vízhajtónak is :D)

2020. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!