Milyen jogi eszközzel élhetek akkor ha a munkaadómnak visszaküldtem az aláírt munkaszerződésemet, a munkáltatóm nem teljesíti az abban foglalt bérezést. Munkaügyi felügyelőség, vagy munkaügyi bíróságra mehetek ez ügyben?
Mikor kötötted a szerződést? (Mennyi pénzről van szó?)
Nézd meg azt is az ügyfélkapun, hogy be vagy-e jelentve.
Ha nem, akkor simán mehetsz a NAV-hoz is felnyomni.
Ha már kirúgott, akkor én először megmondanám neki, hogy vagy fizet szép szóra, vagy fizetési meghagyással, szükség esetén perrel követeled a pénzed. Ezeket a költségeket neki kell végül állnia, és bíróságra, stb. senki se szeret menni.
További lehetőség csalásért feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen.
Nagyon nehéz bármit is írni, mert azt mondja a kérdező, hogy fél a munkáltatójától, bármit tesznek ellene, az ellenlépésekre lehet számítani.
Ha a jogszerűség uralkodna mindenütt, a kérdező munkahelyén is, akkor célszerű lenne megbeszélni a munkáltatóval, mennyi bért tud, kíván fizetni, s ha az új bér megfelelő, akkor azzal új szerződés köthető. A törvény kimondja, hogy a munkaszerződés csak közös megegyezéssel módosítható.
Ha a munkaszerződést módosítják, akkor a módosításig eltelt időszakra a régi munkaszerződés szerinti bér jár, amiért a munkaügyi felügyelőségre és a bíróságra lehet menni, ha nem kapja meg.
Szerintem mindenképp tárgyaljon a munkáltatóval, s kössenek a valóságos bérnek megfelelő szerződést, s hátha ki tud harcolni több bért, mint amennyit most fizetnek Önnek.
Még egyszer felhívom a figyelmét, hogy a munkaszerződés csak közös megegyezéssel módosítható, ha a munkáltatóval tárgyal, erre hivatkozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!