Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bekamerázom a kertem s...

Ha bekamerázom a kertem s felveszem ahogy a szomszédom lop mit kap? Elég bizonyíték ez ha addigra eladta amit ellopott tőlem és nem találják meg nála?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha a felvétel alapján minden kétséget kizáróan beazonosítható a személy, a cselekmény és az, hogy az a te kerted (netán az időpont is) akkor igen.

De az ilyen esetekben az elkövető általában bevallja és nem kerül bírósági szakba a kamera felvétel.

2019. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy bevallás miatt miért nem lesz bírósági ügy? Attól a bűncselekmény még megmarad.
2019. máj. 24. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
A bevallásból lehet bírósági ügy. Nem ezt akartam mondani, hanem a kamerafelvétel nem valószínű, hogy bírósági eljárás témája lesz. Mert akkor már egy jó ügyvéd abba beleköthet. Ha az ügyész csak a kamerafelvételre és a beismerő vallomásra alapozza a vádat és egyéb bizonyíték nincs, akkor a beismerő vallomást vissza lehet vonni. A kamerafelvételbe be lehet kötni. Az ilyesminek a kimenetele rendőri és ügyészi hozzáállás kérdése....
2019. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És hogy érdemes hozzáállni az egész témához ha gyanúm van rá, hogy a szomszédom bejár a kertembe lopkodni? Megvádolni márcsak azért se akarom, mert nem biztos, hogy ő volt az, ugyanakkor a kamerafelvétellel csak magamnak bizonyítom be a jelek szerint, a bíróságnak nem.
2019. máj. 24. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A kamerafelvétel akkor erős bizonyíték, ha azon a szomszéd felismerhető, meg nincs benne utca, illetve szomszéd telek része (mert ezeket nem figyelheted meg (ha van benne, akkor vágd körbe, hogy csak a közepén saját telked maradjon, de az legyen folyamatos).


Nem kell egyezkedni szomszéddal, hanem menj kapásból rendőrségre feljelentést tenni. Ha 50 ezer alatt lopott bizonyíthatóan csak egy alkalommal az még csak szabálysértés, ennyi leckét megérdemel.

2019. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendőrségi feljelentés!!!

Ott elmondod. A rendőrök kamera nélküli esetekben is meg szokták kérdezni, kire gyanakszik a károsult. A te esetedben azért jó, hogy kamera felvétellel tudod bizonyítani a szomszédodra, mert a rendőrnek nem kell attól tartani, hogy paranoia, vagy egy megszokott rossz szomszédi viszony áll a bejelenésed mögött, tehát eleve biztosra mehet...

A többi már az ő dolga...

2019. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érdemes esetleg megvárni míg több felvétel is lesz? Több lopás esetén többet kap? (Valaki(k) folyamatosan lopkod(nak) az már biztos.)
2019. máj. 24. 13:45
 8/9 A kérdező kommentje:
"Ha 50 ezer alatt lopott bizonyíthatóan csak egy alkalommal" sok alkalomról van szó s messze nem csak ötvenezer, igaz egyszerre mindig ez alatt volt. De gyesen csinálja nem kifoszt hanem csak ezt azt időnként nem találok, sokáig csak azt hittem elpakoltam valahova. Olyasmiket lop el kamrázol egyéb helyekről amik eleve takarásban vannak s ritkán használom így akár fél évig fel se tűnik, hogy nincs meg. Van amit évek óta nem használtam s most vettem észre, hogy nincs ott.
2019. máj. 24. 13:49
 9/9 A kérdező kommentje:
"Nem kell egyezkedni szomszéddal," Egyezkedni semmikép se akarok, bűnözővel elvből nem tárgyalok, de azt se akarnám, hogy megneszelje s megsemmisítse a bizonyítékokat. Az lenne a legjobb, ha sikerülne megfigyelni amíg nagy mennyiség azonosítható cuccot lop s egy házkutatás során a rendőrség találná meg nála. Akkor nem lenne vita.
2019. máj. 24. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!