Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Első alkalom kihallgatásra -...

Első alkalom kihallgatásra - mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Még az év elején két ismerős személy között történt egy "eset", amelynek kapcsán a "sértett" személy még aznap az eset megtörténte után elment feljelentést tenni a másik személlyel szemben és bár én nem voltam részese ennek az esetnek, de mivel én is a helyszín "közelében" voltam és az eset az ismerőseim között történt, ezért a jövőhéttől kezdődő tárgyalásra tanúként engem is behívtak kihallgatni. Természetesen megvan rá a jogom, hogy ezt "megtagadjam", de később ezzel akár szarabbul is jönnék ki, pláne hogyha még be is idéznének engem! Mivel életem során most lesz első alkalommal részem ilyen esetben, ezért nem tudom, hogy hogyan készüljek fel rá, vagy hogy mikre számíthatok. :/


Leendő tanúként mire készüljek fel a jövőheti kihallgatáson? Lehetőleg mit tegyek majd azért, hogy amit mondok, az igaznak tűnjön számukra (és ne gondolják azt, hogy "bűnpártoló" vagyok), illetve hogy lehetőleg többet ne hívjanak be kihallgatásra/tárgyalásokra? (magyarul ne ezzel menjen el ezen év nagy része, hogy havonta behívnak engem és ezáltal ne tudnék rendesen koncentrálni a napi dolgaimra)



2019. márc. 23. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat. Se többet, se kevesebbet, ha nincs félnivalód.
2019. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne hazudj. Ki lesz hallgatva rengeteg ember, úgyis rájönnek előbb-utóbb hol a hazugság.
2019. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer hívnak be. Ennyi.
2019. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!