Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihallgatásra tanuként muszáj...

Kihallgatásra tanuként muszáj megjelennem? További lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, tavaly még február, március környékén történt egy verekedés én nem vettem részt benne de amikor az ismerőseim mentek feljelentést tenni engem is bevontak és tanúskodtam, aztán voltunk valami 3-4x kihallgatáson mindig ugyanazt kellett elmondanom de persze mostmár alig emlékszem valamire és tegnap megint jött egy levél hogy kihallgatásra kéne bemennem és elmondani hogy mi törént, ezt valahogy nem lehet visszavonni? Mármint a tanuskodást, mert már elegem van hogy mindenhová futkosni kell főleg most elköltöztem az ország másik végébe kb és több száz kilométert kéne ezért mennem, ha felhivom oket hogy ez van valamit mondhatnak vagy csak annyit hogy köteles vagyok megjelenni? Ez nembirosag lenne csak egy sima kihallgatas
2015. jan. 7. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Engem is hívtak kihallgatásra, a munkahelyen lopás történt, én nem tudtam semmiről csak annyi közöm volt az ügyhöz hogy egy kollégám pénzét lopták el. Nem mentem el, mert aznap nem értem rá, nem történt utána semmi.
2015. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem b+ unalmukban írogatnak...

1-2x el lehet lógni, de aztán majd elővezetnek, melynek költségét rádterhelik. Ezt a levél is tartalmazza, ha sikerült volna végigolvasni kiszámíthatod belőle milyen költség érhet.

Utazási költségtérítést kérhetsz.

2015. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha jelzed az ügy előadója felé (aki az idézést aláírja, elvileg), hogy elköltöztél, és szeretnéd, ha a lakhely szerint illetékes kapitányságon tehetnél vallomást, ha annyira fontos. Akkor küldenek egy megkeresést oda, és onnan fognak beidézni.


Egyébként igen, muszáj megjelenned az idézésen, mert elővezettethetnek. Bár nem tudom, hogy 3-4 kihallgatás után még mit kérdezhetnek, de ezt ugye egyikünk se tudja. Mindenesetre pusztán hasára csapva, nem hiszem hogy bárki is szokott idézgetni embereket.

2015. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért hívnak, mert el szoktál menni. ha nem mész el többet nem hívnak, ha elmész, akkor megint menni kell azután is.
2015. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végül felhivtam őket és aztmondták sajnos muszáj megjelennem de már ez lesz valószinu az utolsó kihallgatás de ha nemjelenek meg büntetést kapok + el jöhetnek értem rendőrők és bevihetnek ők is(bár ők ezt ugye szépszóval mondták:D)
2015. jan. 8. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetőséged van írásban is vallomást tenni, kérdezd meg az ügyintézőt erről. Hogy nem kelljen ódákat zengened, írd le, hogy mivel az eset már régen történt, nem emlékszel semmire, de fenntartod az előző vallomásaidban elmondottakat. Pont.

Nekem is volt hasonló, két pici gyerekem van, nem tudtam, és nem is akartam elmenni sokadjára, írásban tettem meg a vallomást.

2015. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg ha nem lenne fontos, simán telefonon megkérdezné a zsaru, pl. nem új vallomást akar, csak nem egyértelmű egy körülmény. Ezért érdemes közvetlen a nyomozót keresni először. Volt már ilyen nekem is. Az utikoltségedet majd kérheted, hogy térítsék meg.

2 eset lehet:, feljelentést vissza lehet vonni, de nem minden esetben feljelentés amit teszel, mert pl. Magánindítvány esetében nem visszavonható. Ha tanú vagy és nem sértett az nem visszavonható, hiszen nem te tetted a feljelentést, és csak a feljelentést lehet visszavonni. A vallomást visszavonhatod, de számolnod kell a hamís tanúzás miatt egy ellened irányuló eljárással is. (Simán lehet arra hivatkozni, hogy te nem emlékszel, úgy volt ahogy montad akkor)


Nem csak a nyomozóhatóság bírságolhat, és amúgy lehet éppen azért keresnek, mert ellentmondás van más tanú állításával szemben.


Még a bíróság is beidézhet, ha onnan igazolatlanul hiányzol, a bíró simán rádverhet egy borsosabb bírságot is. Mondjuk az ügy súlyától, és attól is függ mekkora szereped van a bizonyításban. Ezt nem te és én döntöm el, hanem a bíró.(lehet ez egy szimpla verekedésnek láttad, de lehet a vád más, súlyosabb. Mondjuk, rablás, kifosztás, vagy súlyos testi sértés)

A bírság amit a bíró kiszab simán 100 000 Ft is lehet, sőt elrendheti elővezetésed szükség esetén, az meg távolságtól függő, és ha távol laksz az igen borsos.


Szóval nem igazán szeretik, azzal, hogy nem jelensz meg ezzel akadályozod a hatóságot a munkában, simán büntetnek, ha nem veszed komolyan.


Írásban célszerű tanuvallomást tenni, és akkor nincs gond, ha bemész annyit mondasz, hogy fenntartod és kész. De ettől még berendelhet, és kikérdezhet újból, ha nem egyértelmű vagy ellentmondás van.

A bíróságon is hivatkozhatsz erre a vallomásra, de meg kell jelenned.

2015. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!