Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi diploma közigazgatás?

Jogi diploma közigazgatás?

Figyelt kérdés
Jogi diplomával milyen munkakörökre jelentkezzek, amik csak jogász végzettséggel tölthetők be tv. szerint és beleszámítanak a 3 éves joggyakorlatba?

2019. márc. 6. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bemész a jegyzőhöz és megkérdezed.


Minden épeszű ember menekül a közigazgatásból. Miért akarsz ott dolgozni?

2019. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért, a többi jobb?
2019. márc. 6. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:

A közigazgatásban dolgozol hulladék pénzért most, jövőre meg azután is. Még azt sem lehet mondani, hogy nyugdijas állás mert bármikor leépithetnek.

5 év után esélyed sincs átmenni a gazdaságba.

Ha ügyvédi irodába mész ott is gályázni kell néhány évet, de a szakvizsga után már szabad a pálya és csak rajtad múlik, hogy mennyit akarsz keresni.

2019. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És megéri mondjuk jelöltködni és szakvizsga után elmenni bírósági titkárnak?
2019. márc. 7. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján:

Az állami és önk. állásoknál nem az a feltétel hogy csak jogász végzettséggel legyenek betölthetőek, hanem hogy akár azzal is (lásd: 5/1991. IM rendelet 2. § (2)). Ha kifejezetten az érdekel, miféle állások várnak rád a közigazgatásban, nézd meg a 29/2012. (III. 7.) Korm. rendeletet, írd be a szöveg keresőjébe hogy jogász és fusd át.

De egyszerűbb, hogyha elkezdesz jogász állások után nézni, és ahol közigazgatási szerv keres, ott úgyis beírja azoknak a végzettségeknek, köztük a jogásznak a listáját, amivel az a feladat ellátható, és ezek jók szakvizsgához, más kérdés, mennyire jogi valójában a munka. Viszont a máshol dolgozó jogászokhoz képest ebben a kezdeti szakaszban még elég jó és stabil a fizetés, ez is lehet szempont.

2019. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ú, nagyon köszönöm :) A fizetés miatt is néztem, meg talán ott tényleg megvan ez előírt munkaidő, viszont olvastam, hogy a közigeseket nem nagyon szeretik máshol alkalmazni, szóval talán emiatt lehet nem nagyon érdemes...
2019. márc. 7. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Még annyit: a kérdés a közigazgatásra vonatkozik, aztán jelöltködésről beszélsz, a szakvizsga után meg esetleg elmennél bírósági titkárnak:) Nem teljesen világos, mi a célod, bár sokan vagyunk így.

Tudnod kell, mit szeretnél, ügyvéd akarsz lenni, vagy megteszi a biztonságos megélhetés?A közigazgatás jól hangzik mint ugródeszka, de sokan belesüppednek, pláne a nők, akiknél általában a szülés közvetlen előzménye hogy odamennek dolgozni.

2019. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jajj, a jelöltködést másik kérdéshez akartam írni. És sajnos tényleg nem tudom még, hogy merre induljak.
2019. márc. 7. 22:19
 9/11 A kérdező kommentje:
De a közigben szerzett tapasztalat gondolom nem igazán segíti a szakvizsga sikeres letételét.
2019. márc. 7. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A közigazgatásban a hivatalos 8 óra egy jó része fütyörészéssel telik, lehet hogy a tapasztalat nem sokat ér, de lesz időd tanulni, és a stabil fizetés miatt nem kell az anyagiak miatt sem stresszelni. Egy túlhajtott ügyvédjelölt sem ismer minden szakvizsga területet, cserébe nincs ideje tanulni, sőt, az ügyvédek gyakran kirúgják ilyenkor a jelölteket. Egyik nap tb jogot tanulsz, másik nap eu szerződéseket, hidd el, az ügyvédek sincsenek beljebb nagyon.
2019. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!