Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy jogi Felsőoktatási szakkép...

Egy jogi Felsőoktatási szakképzés (FOSZK) végzettség mennyire alapozza meg a további jogi tanulmányokat?

Figyelt kérdés

KRE Jogi felsőoktatási képzésére szeretnék jelentkezni, viszont nem szeretnék ezzel elhelyezkedni, nem igazán látok benne jó lehetőségeket és munkaerőpiaci kelendőséget, szóval mivel most rögtön érettségi után nem tudok megugrani egy állami finanszírozású jogi felvételit, ezért lehetőleg egy joghoz közel álló szakmát szeretnék kitanulni abban a 2 évben ami esetleg meg is alapozná a továbbiakat.

konkrét kérdések:

mennyire tanulják mélyen a jogi tárgyakat?

mennyire nehéz a képzés?

az irodai "titkárnői" készségeken kívül fejleszt-e mást a képzés?



2019. jan. 18. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam és olvastam itt is, hogy nem sokat ér ez a képzés. Nézz utána az igazságügyi igazgatásinak, úgy tudom azt még be is számolják a jogász képzésben és rövidebb idő alatt el tudod a későbbiekben végezni.
2019. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A FOSZK nem fog sokat hozzátenni a jogi egyetemi tanulmányaid megalapozásához, szerintem is igazgatással többre mész, de azért ne várj csodát. Egyes jogi karok beszámítják, így leredukálható 4 évre a képzés, de nem mindegyik.
2019. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Szia, én elvégeztem ezt a képzést, a SZE-n. Ha nem akarsz elhelyezkedni a jogi asszisztens képzéssel akkor szerintem vagy ne jelentkezz rá, vagy jelentkezz (államira) és csináld végig a 2 évet, közben javítsd ki az érettségidet úgy, hogy elegendő pontod legyen és felvegyenek államira a jogász szakra. + szerezhetsz pluszpontokat is. Most lejjebb vitték a pontokat, központilag 440, szerintem ez nem elérhetetlen.


Lehetőség és munkaerőpiaci kelendőség a kapcsolatoktól is függ, nem csak a papírtól.


Válaszok a konkrét kérdésekre:

A jogi tárgyakat nem tanultuk olyan mélyen, mint a jogászok, de nekünk is sokat kellett tudni. Az elvárások és a követelmények jóval enyhébbek voltak, de ugyanúgy kellett tanulni. pl. a ptk-t általánosan, összefoglalva vettük át, a legfontosabb dolgokat tanultuk, nem mentünk bele nagyon részletes jogesetekbe.

A képzés nehézsége relatív, képességtől függ. Mi 30-an kezdtünk és 15-en végeztük el. Sokan lemorzsolódtak, kiiratkoztak. Úgy gondolom, hogy aki alapvetően érdeklődik a jog iránt, vagy legalább a humán tárgyak iránt és jó az ügyviteli képessége, annak nem nehéz ez a szak. Ráadásul csak a tárgyakat kell elvégezni majd lehet menni záróvizsgázni, itt nincs szakdolgozat, nekünk tesi féléveket sem kellett teljesíteni.

Nekem "titkárnős" készségeim nem fejlődtek különösebben, alapból nagyon megy mindenféle ügyviteli dolog. Leginkább a világnézetem bővült, és sokat tanultam.


Most az igazságügyi igazgatásira járok.

2019. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hegyi adrian válasza:
Tudom már későn írom ezt, de hátha valakinek jól jön az infó, beszámítják a jogász képzésbe a jogi fokszot, a KRE-n egy jeles/jó záróvizsga !!400!! pontot ér a felvételinél, de egyébként helyettesíti is pl: az emelt érettségit is. Én is ezen a képzésen tanulok, másodéves vagyok, én ajánlani tudom.
2023. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4, király vagy! Ezt kerestem mindenhol, mire megtaláltam a válaszod. Most csinálom a foszkot, és később lehet elkezdem a jogász szakot./SZE/
2023. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!