Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetném azért a MÁV-ot,...

Beperelhetném azért a MÁV-ot, hogy akárhányszor utazom velük, rendszeresen megfázom/belázasodom a kőkemény légkondi miatt?

Figyelt kérdés
Erről az új, piros vonatról van szó, a nevét sajnos nem tudom (talán a Siemens gyártja), és hát az a helyzet, hogy most barátnőm is a falat kaparja, annyira beteg, lázas, köhög, stb. stb, és hát ez így nagyon gáz. Felszáll az ember a 30-35 fokos melegből a gyakorlatilag jéghideg vonatra... hát biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, akit hazavág. Emiatt lehet/érdemes hőbölögni?
2010. júl. 1. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem perelheted be, mert nem tudod bizonyítani az összefüggést a megfázás és a légkondi között. Ez jogi szempontból csak egy feltételezés. Meg ha netán találnál is valamilyen orvosszakértőt és tudományos módszert a bizonyításra, akkor mire perelnéd? Mit ér egy megfázás egy olyan jogrendszerben, ahol egy halál is csak pár milliót?


Egyébként meg ne hőbörögjetek, igenis kell a légkondi, ha már nem engedik kinyitni az ablakot. Én mondjuk, egy mindkét oldalon nyitott ablakkal is ellennék. Én rühellem, aki nyafog, nem engedi kinyitni 40 fokban az ablakot, meg lázad a légkondi ellen. Inkább erősítsétek az immunrendszereteket, változtassátok meg a gondolkodásotokat. Ha nekem nem árt a légkondi, akkor nektek se.

2010. júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha villany hajtja akkor flyrt (flőrt) a neve, de ha dizel hajtású, akkor desiro (deziró) a neve.

De a perléssel semmit se érsz el.

2010. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Mit szóljanak akkor a kalauzok? Ők minden állomáson kénytelenek leszállni a hidegből a melegbe és vissza?
2010. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
jó erős immunrendszered lehet. kár, hogy így elpuhult az emberi faj.
2010. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát pedig képzeljétek el, hogy sportolok, napi szinten úszok, kerékpározok, tehát egyáltalán nem nevezném magam egy nyeszlett kis féregnek... gondolom aki most nyihog, hogy pereljék be inkább a szüleim meg az orvosom, az vajmi keveset utazik vonattal. Én feltettem normálisan egy kérdést, amire normális válaszokat reméltem, ehhez képest csupa agresszív és fikázó kötsögre leltem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Bárki bármilyen okos, és immunrendszer ide vagy oda, nekem senki ne mondja, hogy ha izzadtan, kimelegedve felszállsz egy jéghideg vonatra, amivel utazol két órát, akkor az nem bas.za meg a szervezeted, ezt nekem senki nem adja be. Továbbá nekem az égvilágon semmi bajom sem az ablakkinyitással, de még a légkondival sem, ha ÉSSZEL csinálják! De mikor mindenki vacog és a kalauz azt mondja, hogy "hát bocsika, de nem lehet kikapcsolni, ez ilyen és így van és kész", akkor én arra azt mondom hogy beteg dolog. De ha még én lennék a szuper immunrendszerű szuperman, a te 2 éves gyereked feje akkor is szét fog menni. Mert hát ő is mekkora lúzer, hogy ilyen tré immunrendszere van, az ő szüleit és orvosát is be kéne perelni, hogy eddig életben hagyták...
2010. júl. 2. 00:11
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
ha már ilyen sokat utazol vonaton, vigyél egy pulcsit ilyen helyzetekre okoska. vagy ez még nem fordult meg a sokat sportoló agyadban? pedig edzés után is fel szoktál valamit venni nem?
2010. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 clint ***** válasza:
47%

bakker, ha meg meleg lenne azért hőbörögnél mert megsülsz és miért nincs légkondi!!!

Én is utazom ezzel a vonattal és semmi bajom, épphogy jólesik, hihetetlen milyen kényes emberek vannak...

Amugy perelj csak nyugodtan, hadd röhögjenek rajtad.

2010. júl. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy azért hőbörögnék... miért mi vagyok én, hogy le kell nyelnem mindent? Te meg bizonyára ilyen bikanyakú gyúrómajom vagy... VAGY egy 194 kilós tehén zsírkéreggel... épp hogy jól esik... menjél már. Lehetőségként kérdeztem meg, mert ma oly divatos mindenért perelni, gondoltam megkérdezem, mi a helyzet ebben az esetben. Tájékozódtam, ti meg itt nyomjátok a kőkemény vagánydumát.
2010. júl. 2. 01:45
 9/16 anonim ***** válasza:
Be.
2010. júl. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, erre a válaszra vártam... indulok is :D
2010. júl. 2. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!