Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy minden...

Támogatnád, hogy minden kisebbség magát tartsa el?

Figyelt kérdés

pl horvát kissebségi önkormányzat horvát emberektől beszedett adót és horvát csak a horvát adóból kaphat csp-t.

Ugyenez a szlovákra szlovénre cigányra németre stb.


2010. jún. 30. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

ez egy nagy hülyeség. Nem szabad azt nézni, hogy ki milyen kisebbséghez tartozik, az a lényeg, hogy ha valaki magyar állampolgár, ugyanaz illeti meg mint mindeki mást.

Nálunk ez nagyban negatívan érintené a romákat, de ne feledkezz meg arról, hogy 5millió magyar kisebbségben él.Ha mi rosszul bánunk a kisebbségekkel, mi jogon kérjük számon a szomszédos országokat?!

2010. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Részemről oké, de akkor egy szava ne legyen a támogatóknak a nyelvtörvény ellen, illetve, ne háborodjanak fel, ha a határon túli magyarokat másodrendű állampolgárként kezelik majd.
2010. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Akkor viszont az adott kisebbségiektől beszedett minden adót vissza kellene adnia a magyar államnak az adott nemzetiségi önkormányzatnak. De nem csak a jövedelemadót, hanem az áfát, és még minden egyebet is, akár a népszámlálási adatok alapján. Az összes nemzetiségiek számára fenntartott állami intézményt át kellene adni az adott nemzetiségi önkormányzatnak fenntartásra. Ezen kívül a magyar államnak nem lenne szabad az adott nemzetiség belső ügyeit érintő kérdésekbe beleszólni.

Ekkortól nem nemzetiségi önkormányzatokról, hanem nemzetiségi autonómiáról beszélhetnénk. De úgy érzem, hogy ez nem lenne jó válasz a cigánykérdésre.

2010. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Nekem van egy olyan érzésem, hogy egy ilyen rendszerben csak a c típusúak járnának rosszul.:)
2010. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

"ez egy nagy hülyeség. Nem szabad azt nézni, hogy ki milyen kisebbséghez tartozik, az a lényeg, hogy ha valaki magyar állampolgár, ugyanaz illeti meg mint mindeki mást."


Sztem meg ez a hülyeség. Ha én kimegyek Indiába és indiai állampolgárságot szerzek akkor cigány leszek? Aligha. Ezért hülyeség az is hogy az itt élő cigányok is magyarok. Plane hogy nagyobb részük nagy ívben tojik a kultúránkra társadalmunkra, még az alapvető együttélési normákat sem tartják be. Viszont jogaik vannak a pozitív diszkrimináció miatt még sokszor több is mint nekünk.


"Nálunk ez nagyban negatívan érintené a romákat"


Hű de szörnyű lenne! Legfeljebb szednék a sátorfájukat azt elhúznának innen a bánatba. Nekem nem nagyon hiányoznának.


"Ha mi rosszul bánunk a kisebbségekkel, mi jogon kérjük számon a szomszédos országokat"


Miért mi rosszul bánunk az itt élő szlovák kisebbséggel? Nem igazán. Ők mégis állandóan azon mesterkednek hogyan csorbítsák meg a szlovákiai magyarok jogait. Hülyeség azt feltételezni hogyha mi ultrahülye módon pozitvan diszkriminálunk akkor mivelünk is ezt fogják tenni külföldön. Mindenki csak a saját érdekeit nézi. Attól hogy mi hülyék vagyunk és baromságokra szórjuk a pénzünket attól még más országok nem lesznek azok. Ez megint csak amolyan fideszes népszerűséghajhászat.

2010. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor minek hívnánk ezt az országot Magyarországnak, ha csak látszólagos együttélésről van szó? És mi van azzal, aki még a népszámlálásnál sem hajlandó/tud arra a kérdésre válaszolni, hogy milyen nemzetiségű?
2010. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én sem támogatom, még a végén kitalálnák, hogy függetlenedni akarnak, vagy elcsatolódni valahova.


Egyébként meg a kisebbségek többségével nincs baj, csak egy bizonyos kisebbséggel, ami úgy sem lenne képes ellátni magát.


Meg aztán az adórendszert is át kellene alakítani, hogy az emberek ne az állam felé adózzanak, hanem a nemzetiségi önkormányzathoz.

2010. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kivitelezhető. Akkor külön kisebbségi munkahelyek kellenének, amelyből a kisebbségi önkormányzatnak adóznának, és kisebbségi táppénz- és nyugdíjrendszerből kellene kapniuk a járulékokat, konkrétan külön kisebbségi közigazgatások lennének, amivel azt érnénk el, hogy Magyarország területén sok kis különálló ország lenne. Bár, akkor lehetne szedni mondjuk területi bérleti díjat :D
2010. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor külön iskolájuk, kórházuk stb. lenne?
2010. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Ha ezt bevezetik akkor úgyis kikerülik azzal, hogy senki nem vallja magát kisebbségnek....


Én is sváb vagyok, de nem kértem, mikor bedobták a levelet, hogy vegyenek fel a kisebbségi jegyzékbe, pont a későbbi ehhez hasonló probálkozások miatt.

2010. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!