Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád a biciklis jogsi...

Támogatnád a biciklis jogsi bevezetését?

Figyelt kérdés

Én igen, mert öregemberek részegen bicikliznek az úton, egy csomóan annyira nem ismerik a KRESZ szabályait, hogy pl. srévizavén átvágnak az úttesten biciklin tekerve, akkor olyat is láttam, hogy egyirányú bekötőútra (nemnem, az nem egyirányú utcának számít ahol szabad menniük szembe) ellenkező irányból befordultak balra nagyívben két kocsi között, meg ilyen apróságok.


És a legszarabb az, hogyha elütsz egy ilyen "anarchista" holtkórost te kerülsz börtönbe, mert a fene nagy tolerancia miatt te vagy a hibás, amiért a baleset áldozata életveszélyes helyzetbe sodorta magát.


2010. jún. 30. 11:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem támogatnám.


1.) Egy biciklis maximum önmagára veszélyes.

2.) Ne húzzanak már le megint egy ilyen felesleges oktatással.


Akkor már inkább iskolás keretek közt tanítsák a biztonságos közlekedést, de ez a biciklis jogsi szerintem hülyeség. Nem akarsz görkoris, rolleres, gördeszkás, kerekesszékes, vagy épp bevásárló kocsis jogosítványt is? Azokkal is lehet balesetet okozni.

2010. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lenne csak kresz vizsgát tenni. Általános iskola alsó tagozatában már nyugodtan lehetne tanítani, annyi értelmetlen tantárgy van, lecserélhetnék erre és az illemtanra! Nekem is volt anno illemtanórám és megtanították a kresz alapszabályait is. Én úgy látom ez a mai fiatalokra is ráférne.

Amúgy nálunk is rengetegen bicikliznek össze-vissza, elég veszélyes. Itt megjegyezném még, hogy rengeteg olyan autós is van, akinek van jogosítványa, de a kreszt mégsem tartja be...

Szóval akármit is csinálhatunk, szabálytalankodók mindig lesznek.

Én egyébként szigorítanám a villanybicikli használatát...

2010. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"1.) Egy biciklis maximum önmagára veszélyes."


Igen, de ha engem börtönbe juttat, mert pont akkor borul be elém az útra, amikor ott járok a kocsival, akkor az egész életemet tönkreteszi.

2010. jún. 30. 14:04
 24/31 anonim ***** válasza:
majd ha lesz rendesen kialakított bocoklisút mindenhol akkor talán. De most még ez korai. A legtöbb út mellett egy 1-2m sávot kellett volna még csináni és erre nem volt pénz mert hogy "milliókba" kerül. De cigányoknak megy a segíly... kurv@ország2010
2010. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem, sőt eltörölném a Moped, lassú jármű valamint az állati erővel vont járművek vezetői engedélyhez kötöttségét.
2010. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ostobák! Az hogy valaki szabálytalanul közlekedik nem jogsi vagy, tanfolyás kérdése! Szerintetek hány autós nem rendelkezik jogosítvánnyal? Csak ezek vezetnek részegen, gyorsan, vagy okoznak balesetet? Felképelnétek a kakát alaposan ezzel a baromsággal.
2010. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Igen, de ha engem börtönbe juttat, mert pont akkor borul be elém az útra, amikor ott járok a kocsival, akkor az egész életemet tönkreteszi."


Ezen úgy lehet segíteni, ha kivizsgálják, hogy kinek a hibájából történt a baleset, és aztán büntetnek. Szerintem most is így kell, hogy csinálják. A biciklis a "gyengébb", annak kell óvatosabbnak lennie.

2010. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

És szerinted az öregember letenné a jogsit?

Frászt! Ha valaki 60 évig biciklizik KRESZ-tudás nélkül, akkor a maradék 10-15 évére nem fog jogsit szerezni.

Egyébként miért kéne ismerniük a KRESZ-t? Tulajdonképpen a létezéséről sem kéne tudniuk!

Gyerekkorom óta bicajozok és még semmilyen felvilágosítást nem kaptam a kerékpáros közlekedésről.

Bevezették a fényvisszaverő mellényes hülyeséget. De erről nekem senki nem szólt. Honnan kéne tudnom?

De mondjuk az autósok is szarnak ránk. Rendszeresen parkolnak a biciklis sávba! Amit az egyik ismerősöm meg is szokott torolni. :P:D

Elég mostohán van kezelve a biciklis társadalom!

2010. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Azt kellene bevezetni hogy az általános iskolában is oktassanak kreszt, egy minimálisat ami a bicikliseknek szükséges, pl minden tanév utolsó hónapjába, így a 8 év alatt tuti ragad rájuk valami és amúgy se árt ha a nyáriszünet előtt egy kicsit ismétel mert lehet hogy többet megy majd biciklivel nyáron, mint tanítási idő alatt.
2010. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Oktatnak általános iskolába kreszt. De nem tudom mit lovagoltok már tényleg ezen. Ez egy baromság.
2010. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!