Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár-e az éves prémium, ha...

Jár-e az éves prémium, ha átadás után 2 nappal felmondtam, de átadás napján nem álltam felmondás alatt?

Figyelt kérdés

A munkaszerződés mellékletét képező cége szabályzat szerint évente 1x a közvetlen vezető által adott sávon belül megállapított prémium jár.

De a prémioum nem adható oda annak, aki felmondás alatt áll (mindegy ki mondott fel kinek).


Mi van akkor ha dec 10én megkaptam a prémiumot és dec 12-én felmondtam?

A pénzt megkaptam és most vissza akarják követelni, csak kérdés van-e jogalapjuk? Hiszen felmondás alatt 10-én nem álltam, és jogosan vettem ám 10-én. Az meg nincs benne a szabályzatban hogy „de ha utána felmond akkor....“ sőt arra sincs semmi utalás hogy akármilyen indokkal a már kiadott prémium visszakövetelhető lenne.


Ha jogos kiadják, ha nem jogos nem adják. Mivel én az átadáskor nem álltam felmondás alatt így jogosan adták és én jogosan vettem át.


Mi lenne a jogalap a visszakövetelésre?


Egyébként érdekes, hogy amikor a vezetőnek megírtam hogy nevezze meg a jogalapját, arra azóta se kaptam választ és a visszakövetelés se hangzott el azóta se.



De ha ugrok az első szavukra akkor most rövidebb lennék 200E kp-vel.


2018. dec. 24. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

A kérdés az, hogy ez a prémium ösztönző vagy jutalom.

Ha jutalom, akkor a már elvégzett munka jutalma, tehát jár neked. Ha viszont ösztönző, akkor nem jár hiszen nem fogsz nekik dolgozni már utána.

Ha a szerződésben benne van hogy mikor nem adható, ahogy írtad, akkor ezt egy ügyvédnek kell megmutatni, mert ő tud valós véleményt adni, hiszen a teljes szöveget látni kell egyszerre.

2018. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem fogom én semmiféle ügyvédnek mutogatni a pénz itt van nálam már, én ezt az atyaúristennek vissza nem adom, menjenek bíróságra. mit tehetnek semmit.

tényleg egyet tehetnek bíróság, oda meg úgyse mennek.


bérből le nem vonhatják két okból, az egyik hogy nincs ennyi a havibérem és felmondtam vagyis még 1x kapok bért, a másik meg ha egy fillért is levonnak a bérből, akkor meg én megyek a bíróságra.

2018. dec. 24. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben csakis a céggel kötött szerződésed dokumentumai az irányadóak. Azokat meg mi nem ismerjük.

Eddig még nem írtál semmi olyasmit, ami alapján vissza kellene fizetned.

Esetleg olyasmi nincs benne a jogosultsági kör felsorolásánál, hogy csak az kaphatja, aki adott év január 1-én és december 31-én is munkaviszonyban állt?

Ha jogosan követelik, akkor nem fogják sajnálni rá a pénzt, hogy bepereljenek. De előtte feltehetőleg fog küldeni az ügyvéd egy felszólítást, amiben leírja, hogy milyen okok miatt vagy kénytelen visszafizetni. Ha ezt megvárod, az nem kerül neked semmibe, akkor is csak a 200-at kell kipengetned. Ellentétben egy bírósági tárgyalással, mert ott már rád verhetik a költségeket.

2018. dec. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nos én dec 13 óta várom az írásos választa főnöktúl hogy nevezze már meg a visszakövetelés jogalapját. válasz azóta is semmi, sőt a téma sem került elő azóta.

kuss van róla.


szerintem ez csak egy bepróbálkozás volt hátha nyúl vagyok és besszarok a főnöktől és magamtól visszaadom. hát nem adom.

Ha kell neki perelje bíróságon mert én magamtól 5 ft-ot vissza nem adok.

de nem lesz ebből semmi.

2018. dec. 25. 13:58
 5/6 A kérdező kommentje:

"ki adott év január 1-én és december 31-én is munkaviszonyban állt?"


Ja és ez igaz rám!

Mert jan 1-én itt voltam és a felmondást dec 12-én adtam fel + 30 nap a felmondási idő, tegát még dec 31-én is itt leszek. sőt még 2019 jan 12-én is.

2018. dec. 25. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:

A szerződés mellékletét képező céges szabályzatot olvasd át figyelmesen. Ha nincs benne egyéb korlátozás erre vonatkozóan, csak az, hogy felmondás alatt álló dolgozónak nem adható, akkor ez kilőve, hiszen amikor adták, még nem álltál felmondás alatt, vagyis jogszerűen kaptad.


Ha van további korlátozás, akkor azt Te látod, mi nem. Az alapján - gondolom - kilogikázod, hogy visszajár vagy sem.


Ha nincs több korlát, akkor csak bepróbálkoztak. Ennyi. Béredből nem vonhatja vissza!

2018. dec. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!